Beyannameleri Tahakkuk Ederken

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan dolap
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dolap

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar,internetten beyanname tahakkuk ederken önce bütün muhtasar beyannamelerini girdim kaydettim.Tam tahakkuk edecekken tahakkuk etmedi ve muhtasar beyannamesinin 8.versiyonu ile girilmelidir uyarısı yazıyor. Ben de bütün beyannameleri girmiş bulundum. Önceden güncelleme yapmayı biliyorum fakat bu defa yapmamışım. Şimdi bana yol gösterecek biri var mı? Bu işin kolayı varmı yoksa tekrar bütün beyannameleri tek tek girecekmiyim? Lütfen yardım!! :'(

Ynt: Beyannameleri Tahakkuk Ederken

mb bilgisayarına gönderdi iseniz tüm hatalı beyanları iptal etmelisiniz.
E-beyan kullanıyor iseniz tüm beyanları yeniden 8. versiyonla silbaştan yapmalısınız. İsterseniz e-beyan güncellemesi sonrası hazırladığınız bir beyanı çağırıp tekrar kayıt/paket ile göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak ilk e-beyan zamanlarında geçici beyan için yukarıdaki yöntemle yeniden gönderdiğim beyanlarıda sistem kabul etmemişti. O yüzden ilk önce tek bir beyanda deneme yapmanızda fayda var.

nane ' Alıntı:
İsterseniz e-beyan güncellemesi sonrası hazırladığınız bir beyanı çağırıp tekrar kayıt/paket ile göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak ilk e-beyan zamanlarında geçici beyan için yukarıdaki yöntemle yeniden gönderdiğim beyanlarıda sistem kabul etmemişti. O yüzden ilk önce tek bir beyanda deneme yapmanızda fayda var.

Ben çok denedim.O bilgileri yeni versiyona getirme imkanınız yok ne yazıkki.
Yeni versiyonu ile tekrar yazmaktan başka çareniz yok.

Kolay gelsin.

1. E-beyan yeni versiyon güncellenir.
2. "7" ile hazırlanan çağrılıp tekrar kayıt edilir.
3. Beyan adındaki kırmızı ile yazılı "7" rakamını "8" yapılır.
016000_1234567890_MUH_7_01042008-30062008.xml
4. xml dosyasına sağ tık "düzenle" ile açıp kırmızı ile yazılı "7" rakamını "8" yapılır.
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-9"?>
<beyanname kodVer="MUH_7" paraBirimi="YTL" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="MUH_7.xsd" >
Bu şekilde denediniz mi?

çok teşekkür ederim.Beyannameleri tek tek tekrar girmek zorunda kaldım. Ama tekrar lazım olursa (umarım olmaz) bu şekilde denerim.Tekrar teşekkürler.