Bilgi Alabilir miyim?

çalışmış olduğum fabrika eski elemanlara bu ay itibarıyle 30 gun sigorta yatıracak. yeni elemanlara sigortalarını 1 hafta geç başlatıyorlar ve 15 gün yatırıyorlar.

1- devlet ile iş veren arasında bu şekılde bir anlaşma olabılırmı? ( krızden dolayı )
2- neden 1 hafta sonra sigorta başlatıyorlar. yasal olarak cezası yokmu ?
3- çalışanların maaşlarını aylık ödeyeceklerını söylüyorlar fakat ben 1,5 aylık elemanım fakat yalvar yakar avans alabiliyoruz.
4- bu iş yerleri hiç denetlemede fark edilmiyor mu?
5- 05-10-2009 da istifamı yazdım ve çıktım. hala paramı alamadım üstelik 15 gunluk ihbar parasının kesilecegını idda edıyorlar. fakat dosyamda deneme süresinin 2 aylık oldugu yazıyor.

nasıl oluyorda ben onları madur edebılıyorum. onlar bana maaş bile vermıyorlar ama haklı onlar oluyor. konu hakkında sizler beni aydınlatabılırsenız çok sevinirim. ve şikayet etme hakkına sahipmiyim?
son olarak 31/08/2009 da iş başı yaptım fakat hala sigorta girişim görülmüyor. elimde dosyamın fotokopisi var. yasal işlem yapsam bu evraklar geçerlimi ?

Ynt: bilgi alabilirmiyim?

Çalışma bölge müdürlüğünüze şikeyette bulununuz. Sizden herhangi birşekilde tazminat talep edemezler

Ynt: bilgi alabilirmiyim?

uzra ' Alıntı:
çalışmış olduğum fabrika eski elemanlara bu ay itibarıyle 30 gun sigorta yatıracak. yeni elemanlara sigortalarını 1 hafta geç başlatıyorlar ve 15 gün yatırıyorlar.

1- devlet ile iş veren arasında bu şekılde bir anlaşma olabılırmı? ( krızden dolayı )
2- neden 1 hafta sonra sigorta başlatıyorlar. yasal olarak cezası yokmu ?
3- çalışanların maaşlarını aylık ödeyeceklerını söylüyorlar fakat ben 1,5 aylık elemanım fakat yalvar yakar avans alabiliyoruz.
4- bu iş yerleri hiç denetlemede fark edilmiyor mu?
5- 05-10-2009 da istifamı yazdım ve çıktım. hala paramı alamadım üstelik 15 gunluk ihbar parasının kesilecegını idda edıyorlar. fakat dosyamda deneme süresinin 2 aylık oldugu yazıyor.

nasıl oluyorda ben onları madur edebılıyorum. onlar bana maaş bile vermıyorlar ama haklı onlar oluyor. konu hakkında sizler beni aydınlatabılırsenız çok sevinirim. ve şikayet etme hakkına sahipmiyim?
son olarak 31/08/2009 da iş başı yaptım fakat hala sigorta girişim görülmüyor. elimde dosyamın fotokopisi var. yasal işlem yapsam bu evraklar geçerlimi ?

işveren işçi işe başlamadan bir gün önce, inşaat işinde aynı gün sigortasını yapmak zorunda bunu yapmadığını ıspatlarsanız işverene ceza kesilir...

Ynt: Bilgi Alabilir miyim?

slm ya benim sorunum şu.ben doğum izinine ayrıldım 4 ay önce iznimin bitimine 1 hafta kala işyerimden ücretsiz izne ayırdık diye haber geldi.sigortalıyım ben işsizlik başvurusuna gittiğimde istifa ettiğiniz için hak talebinde bulunamazsınız dendi.ama ben iş yerimden ayrılırken hiçbir şey imzalamadım bana ne yapmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

Ynt: Bilgi Alabilir miyim?

APARTMANIMIZIN KAPICISI İLE İLGİLİ E BİLDİRGE DÜZENLERKEN,BÖLGE ÇALIŞMA MD. DOSYA NUMARASINI NASIL ALABİLİRİM ?

Forum kurallarına uyarak küçük harf kullanınız. Yoksa silmek zorunda kalıcam.