fonradar

Bilişim Şirketi Vergi Oranı %35

Merhabalar.
Hayırlı Akşamlar.
Benim Sorum, Bir Şahıs Şirketi Kurmak istiyorum, Birkaç arkadaş, yazılımlar üzerine uğraşıyoruz, bu yönde para kazandığımız için, en azından legal bir şekilde yürüyelim istedik.
Bizim sorumuz, hesaba düşen miktar, faturalandırılmayacağından, %35 vergi ödenmesi gerekiyor, Örnek vericek olursak, hesaba sadece ayda bireysel hesaplardan 100k üzerinde para düşeceği için, 35k para biraz fazla kaçıyor.Bireysel hesaplardan yapılan ödemeler için, bu şekilde yazılım firmasına göre, ne şekilde vergilerle, veyada işlemlerle, oranı düşürebiliriz ?

Merhabalar.
Hayırlı Akşamlar.
Benim Sorum, Bir Şahıs Şirketi Kurmak istiyorum, Birkaç arkadaş, yazılımlar üzerine uğraşıyoruz, bu yönde para kazandığımız için, en azından legal bir şekilde yürüyelim istedik.
Bizim sorumuz, hesaba düşen miktar, faturalandırılmayacağından, %35 vergi ödenmesi gerekiyor, Örnek vericek olursak, hesaba sadece ayda bireysel hesaplardan 100k üzerinde para düşeceği için, 35k para biraz fazla kaçıyor.Bireysel hesaplardan yapılan ödemeler için, bu şekilde yazılım firmasına göre, ne şekilde vergilerle, veyada işlemlerle, oranı düşürebiliriz ?

Sayın Tekelchi,

Tarafınızın menfaati,korunması ve Vergi Kanunlarının korunması yönünden, sorunuza en hızlı ve profesyonel cevabı bağlı bulunduğunuz vergi dairesine danışarak potansiyel vergi numaranızın olduğu (her T.C vatandaşı gibi sizinde potansiyel vergi numaranız bulunmaktadır) ve dışarıdan Mali Müşavirler'den (profesyonel beyinlerden) destek almanız tarafınıza yarar olacaktır.

Sorunuzun cevabı maalesef burası değildir,burası günlük ve uzun dilimli mesleki sorun ve paylaşımların yapıldığı bir platformdur.Şirket açılışınız ve ticari faaliyet amaç ve gayeniz tamamen sizlerin insiyatifinde ve yorumunda olup burada sadece yukarıda belirttiğim daire içerisinde soruları yorumların paylaşıldığı mecradır.

Sorunuzun cevabından çok farklı işlemler gerektirir ki sadece sorunuza cevap verilecek yapılacak bir işlem değil sizin işlemleriniz.Farklı işlemlerde gerektirir.

İyi Günler.