Bir Gün Herkes Mali Müşavir Olacak :)

Daha önce de en az 10000 kere artan meslek mensubu sayısı hakkında konuşuldu. Sonuç? Yok.

Her gün meslek gruplarından temsilcileri bir ofis açılışında görüyorum. Bazı kentlerde olması gerekenin 5 katı meslek mensubu var.

Tehlikenin farkında mısınız?

Dini imanı kıblesi para olan bütün odaların asıl amacı üye sayısını artırıp çarpan etkisiyle topladıkları parsayı kendi aralarında bölüşmek olduktan, bütün bananeci meslekdaşlar duyarsız olduktan sonra daha çok semer vururlar merak etmeyin.Sadece siyaset ,sadece boş laf kalabalığı ve cambazlığı oynananlar hep tiyatro hiç bir şekilde hiç kimseye faydaları yok sadece ceplerini dolduruyorlar.Bir odanın asıl görevi mesleğin gelişimi ve topluma hizmet olmalı ama durmadan yeni kavramlar uydurup milleti kazıklıyorlar, hepsinden de köşeyi dönecek kar a kar katacak para alıyorlar yok etik eğitimmiş yok adli yargıymış yok bilmem neymiş uydur uydur git karşılığında da seminer veriyoruz eğitim veriyoruz diye durmadan para kopar haddinden fazla olarak sadece kendi statükolarını korumaktan başka yaptıkaları hiç bir şey yok bunlar piyasa oyuncusu cambaz çakal artist her türlü mesleğe ve topluma ihanet var bir kere geçim kaynağı olmamalı odalar oraya köşe dönmek için gelmemeli hangi muhasebecinin hangi derdine derman olmuşlar sorarım size 50 tl lik bir karşıt inceleme tutanağı bile alamıyoruz ülke ekonomisi için ne üretmiş bu odalar hangi stajere ve meslek mensubuna hangi katkıyı sağlamış kendi yandaşlarına peşkeş çekmekten başka önüne gelen herkes muhasebeci olabilir ama mühendis olamaz öğretmen olamaz avukat olamaz kendi bildiklerimi söyleyim;sokaktan adam alıp adam etmek için muhasebeci yaptılar serserilikten kurtulsun diye lise çağındaki çocukları getirip muhasebeci yaptırmaya çalışıyorlar işin okulunu okuyana mevzuatı bilene tecrübesi olana saygım sonsuz ama yüksek lisansını iktisat işletme ekonomi üzerine yapan herkes muhasebeci bir sürü kamu yönetimi mezunu var bu işi yapan neden her yerde idari işlerde yönetim de iibf mezunu değilde mühendis var mühendis ne anlar şirket yönetiminden idarecilikten her şey sakat nereye el atsak elimizde kalıyor, ülkemizde en fazla ve çok kolay okunup mezun olunan alan bizim alan ve bu alanda da en kolay olunan meslek smmm kimse kendini kandırmasın dersaneye para verip çok rahat ezberleyip ruhsat alınıyor sonra da işin içine girilip meslek uygulanıyor elbette çok karmaşık işler var çözüm üretilmesi gereken ama türev almıyoruz logoratma da çözmüyoruz geometri problemi de değil yaptığımız tek düzen muhasebe onun için herkesi bu mesleğe yönlendiriyorlar kaliteli kalitesiz meslekdaş ayrımı ayrı bir konu ama maalesef durum bu bakın size başımdan geçen bir olayı anlatayım siz anlayın mesleğin durumunu bankaya para çekmeye giderken şoför diyor ki abi bende muhasbeciydim açıköğretim okudum ticaret lisesi mezunuyum iş yerine geldiğim de kapıdaki güvenlik görevlisi de aynısını dedi abi ben de muhasebeciyim patronun yanına gidiyorum imza için kapıdaki sekreter abi ben de muhasebeciyim diyor müdür ne dese beğenirsin sen yokken hesap kitap işini ben yapıyordum burası kurulduğunda siz yokke bende muhasebeciyim diyor bütün işverenler muhasebeci de kim sen bana sor diyor bu kibile bu bilgisizlikle bu cehaletle bu ülke ve meslekdaşlar nereye ? ben smmm yi kazandığımda annecağazım sevincini paylaşmak için dayıma telefon açıyor dayım da alay eder vaziyette haaaa şu herkesin aldığı sıradan belgeden mi bahsediyorsun diyor meğer bizim köyün gençleri de smmm olup öyle tarlaya gidiyormus kim takar yalova kamakamını maalesef,aklıma yıllar önceki sinan erkoç un şarkısı geldi oyna da oyna kafana göre oyna

Son düzenleme:
internet siteleri tarafından bile yapılan içeriklerin mesleğin fazlasıyla büyüyeceğine işaret ediyor. Herşey biter muhasebe üzerine olan işler bitmez adam ne güzel yorumlamış ayrıca tabikide bunun yanında şartlarını da yazmış mesleğe dair ilgisi olanlara , LİNK VERMEK YASAKTIR

Moderatör tarafında düzenlendi: