fonradar

Bir IPC Davası Hakkında Yorumlarınız..

accounter

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar konuyu şu şekilde özetliyeyim..

X Ltd ve Y Ltd iki şirketimiz var..ortakları ve ortaklık yapıları aynı..malum 50 kişi külfetleri yüzünden kurulan bir firma Y firması..alt-üst iki bağımsız kat şeklinde kurduk şirketleri..yanlız şöyle bir problem mevcut alt katta çalışanların sayısı bordrodan az yani bordro üstünde ağaşıda çalışıyor gözüken elemanlar aslında fiilen üst katta çalışıyorlar..bugün saolsun değerli SSk kontrolör arkadaşlarımız gelmişler ve alt katta olması gereken elemanların neden üst katta olduklarını sordular bende esnek çalışıyorlar..Ödünç işçi şeklinde çalışıyorlar dedim.kabul etmedi ve bana bugün itibarıyle üst kata girişlerini yap ceza kesilmeyecek şekilde yapıyorum dedi pazartesi verilen girişlerde aynı gün giriş yapılsada ceza kesilmez vs dedi..ben teli kapattım,bir müfettiş abimiz vardı ona danışmak için sordum işgücü kiralaması şeklinde uygulama yaptığınızı girişlerin daha önce yapıldığını belirt bir problem olmaz dedi..tekrar kontrolörleri aradım maalesef çıkmışlar işyerlerinden..sonuç üst katın ssk nosu ile tutanak tutarak 10 kişinin ssk bordrosunda gözükmediğini yazmış..ve ssk giriş tarihlerini işçilere sormuş,işçi beyanlarına göre tutanak yazmış..malesef yazdığı tarihlerin hepsi bizim işe giriş tarihlerimizden önce..

sizce napmak gerek,itiraz etmelimiyiz hangi doneleri kullanmalıyız.itirarımız kabul edilmezse yargı yoluna gitmelimiyiz yargıda ne tür bir iddayla çıkmalıyız..deneyim ve fikirlerinizden faydalanmak isterim arkadaşlar..
Herkese iyi akşamlar