fonradar

Birazda Eğlenelim - Fıkraları Burada Toplayalım

Cemil

Katkı Sunan Üye
Gs , Bjk ve Fb #2003
Bir GS?li, bir FENERLİ ve BJK?li Arabistanda yasak olmasına rağmen bir otelde içki içerken yakalanırlar.... Mahkemeye çıkarılırlar... karar İDAM... itiraz ederler ve karar ömür boyu hapis cezasına çevrilir. Ama o gün bayrama denk geldiği için Prens Hazretleri cezayı kaldırıp hepsine 20 kırbaç ceza verir. Bizimkileri sempatik bulduğu içinde bi kıyak daha yapıp herkese cezasını hafifletmek için bir istek hakkı tanır...
BJK?li: "Sırtıma bir yastık bağlayın" der. 10 kırbaçtan sonra yastık paramparça olur ve pek fayda etmez.
Uyanık FENERLİ bunu görünce "Sırtıma iki yastık bağlayın " der. Ama iki yastık bile 10 kırbaca dayanamaz.
Sıra GALATASARAYlıya gelince Prens Hazretleri: "Bak GALATASARAYLI sana acıdım. Süper Ligi kaçırdınız 100?üncü senenizde başarısız oldunuz,hekemlerden çektiniz. Bu yüzden sana iki istek hakkı veriyorum"
Peki der GALATASARAYLI:"O zaman bana 40 kırbaç vurulsun". Herkes şaşkına döner.
Prens Hazretleri:"peki ikinci isteğin nedir?" diye sorar...
GALATASARAYLI pis pis sırıtarak " FENERBAHÇELİYİ sırtıma bağlayın" der...

Ynt: Birazda Eğlenelim - Fıkraları burada Toplayalım

İskoçyada iki avcı ava çıkarlar.Yürüme esnasında avcılardan biri yere düşer ve hareketsiz olarak yatar.Bunu gören arkadaşı hemen yanına gelir bakarki arkadaşı nefes almıyor,gözlerin deki ferin de kaybolduğunu farkeder ve hemen acil sevisi arar.Arkadaşım öldü,der neyapmam gerekir diye sorar.Telefonun ucundaki ses:
-"Sakin olun ben size yardım edebilirim ama önce arkadaşının öldüğünden emin olmamız gerek" der,ve birkaç saniye sessizlikten sonra bir el silah sesi duyulur.Sonra:
-"Tamam şimdi ne yapacağım"

Ynt: Birazda Eğlenelim - Fıkraları burada Toplayalım

Parfüm
Yasli kadin, lüks otelin en üst katindan iniyordu. Ara katlardan
birinde asansör durdu. Kapi açildi, genç ve güzel bir kiz içeri
girdi. Onunla Birlikte asansörü yogun bir parfüm kokusu da
doldurdu. Yasli kadin, parfüm kokusunu derin derin içine çekince
Genç kiz magrur bir eda ile kadina bakti ve Giorgio beverly hills dedi Küçücük bir
sisesi bile 100 milyon lira!.. Biraz sonra asansör gene durdu.
Gene çok s... genç bir Kadin girdi. O da
buram buram parfüm kokuyordu. Yasli kadin yine koklamaktan kendini
alamadi. Yeni binen genç kadin da
yasli kadina dönerek kibirli bir tavirla Chanel 5 numara dedi Mini
mini bir sisesi bile 150 milyon lira! Biraz sonra asansor yasli kadinin
inecegi katta durdu. Kadin asansörden
çikmadan büyük bir gürültü çikartarak yellendi. Sonra da asansörde
kalan iki alimli genç kadina dönerek: - Ayse kadin fasulye.....!
Yarim kilosu 450 bin lira

Ynt: Birazda Eğlenelim - Fıkraları Burada Toplayalım

Kurabiye Hırsızı

Bir kadın havaalanında bekliyordu. Uçağının kalkmasına epeyce zaman vardı. Havaalanındaki kitapçıdan bir kitap ve bir paket kurabiye alıp, kendisine oturacak bir yer buldu. Kendisini kitabına öyle kaptırmıştı ki, bir ara yanında outran adamın oldukça cüretkar şekilde aralarındaki paketten birer birer kurabiye aldığını gördü ama görmezlikten geldi. Bir yandan kitabını okurken, bir yandan da saatine bakıyordu. "Kurabiye hırsızı" bu arada kurabiyeleri yavaş yavaş tüketiyordu.

Kadının kulağı saatin tik tak larındaydı ama bunlar sinirlenmesini engelleyemiyordu. Kendi kendine düşünüyordu: "Kibar bir inisan olmasam şu adamın gözlerini morartırdım". Ama kurabiyeye her uzandığında adam da elini uzatıyordu.

Sonunda pakette tek kurabiye kalınca kendi kendine, "Bakalım şimdi ne yapacak?" dedi. Adam yüzünde asabi bir gülümsemeyle son kurabiyeye uzandı, kurabiyeyi ikiye böldü. Yarısını ağzına atarken, diğer yarısını kadına verdi. Kadın, kurabiyeyi adamın elinden 'kapar gibi' aldı.
?Aman tanrım, ne cüretkar ve kaba bir adam. Teşekkür bile etmiyor" dedi içinden. Hayatında bu kadar sinirlendiğini hatırlamıyordu. Uçağı anons edilince derin bir nefes aldı. Eşyalarını topladı ve çıkış kapısına yöneldi. "Kurabiye hırsızı"na bakmadı bile. Uçağına bindi ve rahat koltuğuna oturdu. Sonra bitirmek üzere olduğu kitabını almak üzere elini çantasına uzattı.

Gözleri şaşkınlık içinde açıldı. Bir paket kurabiye çantasında duruyordu. Çaresizlik içinde inledi, "Bunlar benim kurabiyelerimse, ötekiler de onundu ve kurabiyelerini benimle paylaştı."

Özür dilemek için çok geç kaldığını anladı üzüntüyle. Kaba ve cüretkar olan "kurabiye hırsızı" kendisiydi.

(Valerie Cox)

Hayat, başkalarını suçlamadan önce kendimize dönüp bakmamız gereken yerdir.