Bölge Çalışma Şikayetimi Geri Alma

ortak degil satın alma konusu 2005 için işverenle konuşmamda bi sonuç alamadım muhasebecide hertürlü mahkemeye verebılırsın dedi ilk zamanlar yenı patron soz vermişti 2007de bütün haklarınız bende merak etmeyın dıye- şimdi konustum o zaman 11 tane makına vardı 5 tane kaldı dedı benım sozum 11 tanesı varken dedı oda döneklık yaptı biz o adam sozunde durur dıye dusunurken oda caydı .2007 den berı çalıştıgım tazmınatlarımı aldım öncekıler için mahkemeye başvurcam .tazminatımı aldıgım gün 02.06.2010 gunu bölge çalışmaya ettıgım şikayet konusu için müfettiş geldı benım şikayetim degilde normal teftişe gelır gıbı geldıgını söyledi firmaya tabı benım çıkısım verildigi için ben ve yenı işe gıren sigortasız 3 kişiyi dışarıya gonderdıler sızı görmesınler dıye .müfettişe resmı tatıllerın verılmedıgınıde sıkayet etmıstım tabıı (1mayıstan sonra onlarıda almaya basladık )onlar için bişey yapamam dedi mahkemeye basvurucan dedı mufettıs arama sonucu fazla çalışma tespıt etmısler rapor ettıgını ve bu parayı alacagını soyledi işe girdigim tarıh 30.05.2007 çalışma saatlerı sabah 07:30 akşam 06:30burda 3 saatlık fazla çalışma var vardıyelı çalışıyoruz. gunduz 11 gece 13 saat çalışıyoruz gecedede fazla çalışma var .arkadaşlarla hesapladıgımızda yuksek çıkıyo bı turlu hesaplayamadık 1 senelık maas çıkıyor.şimdi bunlardan sonra müfettiş gidince bizi işyerine çagırdılar. şikayet ettıgımı mufetişin isimler sorması sonucu benım de telefonumu ısteyıp ayrı bı odaya gecıp benı aramasıyla anlamışlar .muhasebecıde akıllı ya benı arayıp aramdıgını anlamak için benım karsıda bufede oldugumu ögrenıp oraya bıle gelmış cahıl adam.sonuç benden şikayeti geri almamı istiyorlar bugune kadar mahkemeyle işleri olmayan firma sicilde temız -haklarını helal etmeye karşılık şikayeti geri al dıyorlar .muhasebecı nasıl şikayetımı gerı alcagımı bıle soyledı fevrı hareket ettımi bı anlık kızgınlık sonucu şikayet ettıgını yazarsın dedi .benim için helallik daha önemlı dedım şartlı tahlıye dedıler ve anlaştık ben şimdi şikayetımı gerıalıcamda ikilemdeyım mufettıs fazla çalışmayı tespıt ettı ondan bı gerı donus olmaz heralde .şikayetımı gerı almasam dedım muhasebecıde benı ugrastırırsın dedı 2-3 sene mahkeme surer dedı.fazla çalışma saatlerı ve ucretlerınını hesaplarını yapamadık bilen varsa sevınırım-bana fazla çalışmayla ılgılı raporda gelıcek .firma rapor gelmeden bıran önce şikayetımı gerı almam konusunda topu bana attı .top bendede gol atsammı taçamı atsam düşünüyorum sonuçta bunlar patron hep kendi menfaatlerını düşünürler benım ibadet yaptıgımı bıldıklerınden bana direk sen namaz kılıyorsun çalıştıgın işyerıne böyle bişey yapılırmı hakkımı helal etmıyorum dedı gel de çık işin içinden

Ynt: bölge çalışma şikayetimi geri alma

Sayın d4ywolkeR,

Mağdur durumdasınız ve hakkınızı almak için mücadele ediyorunuz.Sizi anlayabiliyorum.

Ancak size bilgi aktarmak isteyen benim ve diğer arkadaşlarımın bu kadar uzun ve kimin kime ne söylediğine kadar detaylı yazıları okumaya inanın ki vaktimiz yok.

sorularınızı özetler halinde ve en kısa sorularla sorarsanız sevinirim..

Ynt: Bölge Çalışma Şikayetimi Geri Alma

sorularım fazla çalışma ile ilgili hesaplayamadık.arkadaşları düşünmen güzel hani belkı mucadele edıcek- belkı aynı bunlar basına gelıcek- belkı bılgısı yoktur hanı hepımız bılgılı degılız ya kımın basına ne gelcegı bellı olmuyor işte -sen bana bakma benım kı sadece bılgı amaçlı fikir alışverişi ortak degılmıyiz yani -birde şikayet konusu kafamı kurcalıyor bu soruma cevap olucak varsa memnun olurum zamanımda kısıtlı bıran once al demişti muhasebeci .hep art niyetli insanlar bunlar benım eskı haklarımı vermiyorlar bırde şikayetımden dolayı haklarını helal etmıyorlar düşündükçe içinden çıkamıyorum kafam karışık