Bölge Kasaları hk.

sercan

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
Firmamızın farklı bölgelerde bölge müdürlüğü olarak ticaret sicildede tescili olan bürolarımız var.Bu bürolar için günlük harcamalarını karşılamaları açısından sistemime 100 hesap altında kasa tanımladım ve harcamalarıyla üzerlerindeki para tutarını buradan takip ediyorum.Fakat ilerleyen günlerde farklı bir bölgede resmi olmayan home ofis tarzında bi yapılanmamız olacak şuan için masrafların yapılması açısından personelimize iş avansı verilmesi şeklinde takibini yapıyorum.İlerleyen günlerdede 100 hesaba bölge kasası olarak tanımlama yapmak istiyorum.Sizce tescilli olmayan biyer için kasa tanımlaması yaptığımda sıkıntı çıkarmı bilmek istiyorum.Teşekkürler,

Ynt: Bölge Kasaları hk.

Çıkabilir diye düşünüyorum.Ayrıca olayın başka bir yönünüde hatırlatmak isterim.Tescili yapılmayacak olan ofis ile ilgili giderleri indirebilme durumunuz?

Kolay gelsin,

Ynt: Bölge Kasaları hk.

Ofis ile ilgili giderleri derken kiralık sa ofisiniz zaten özel maliyet olarak değerlendirlir.Değilse şirket gideridir.O konuda herhangi gider yazılamama durumu sözkonusu olacağını düşünmüyorum.Sonuçta ticari faaliyetle alakalı herşey resmi olarak harcama yapılıyor.Benim merak ettiğim konu kasanın sistemde tanımlı olması için herhangi bir vergi dairesinde veya ticaret odasında açılış tescili isteniyormu?