Bordro hesaplayan excel tablosu

senoleker

Katkı Sunan Üye
Yol, nakdi yemek, aile ve çocuk yardımları olan bordroları hesaplayan bir excel tablosu bulamayınca oturup kendim yaptım.
Bir yerde hesap hatası var mı inceleyebilir misiniz? Hata varsa düzeltelim.
Hangi alanın ne olduğu, üstüne gelince çıkacak açıklamadan görünebilir.
Renkli hücrelerde formül olduğundan bir şey girilirse formül bozulur.
"Şöyle yaparsak güzel olur ama ben nasıl yapıldığını bilmiyorum" diyenler olursa, gerekli düzenlemeleri yapabilirim.
Umarım birilerinin işine yarar.
Dosya linki: http://link vermek kurallara aykırıdır

Ynt: Bordro hesaplayan excel tablosu

Akşam dosyayı göndermeye karar verdiğimde önce eklenti olarak ekledim.
Forum bunu kabul etmedi.
Rar yapıp yolladım; yine kabul etmedi.
Verdiği hata mesajı ise "*** kb dan yüksek dosya gönderemezsiniz"
Halbuki benim yolladığım dosya bunun yarısı kadar bile değil.

Oturdum forumu inceledim ve dosya göndermenin tek yolu olarak bunu buldum. Zira başka bir şekilde dosya gönderilemediği gibi; forumda dosyaların hep linklerle verilmiş olduğunu gördüm. Link ile verilmiş bir sürü dosya olduğu halde verdiğim dosyanın neden "suç" sayıldığını kavramış değilim. Ya da diğerlerinin neden "suç" olmadığını.

Ayrıca şu anda elim kolum bağlanmış durumda zira dosyayı gönderecek ya da işaret edecek ne yazık ki benim bildiğim hiç bir yol kalmadı. İsteyen bana özel mesajla mail adresini yollarsa dosyayı kendisine mail eklentisi olarak gönderebileceğimi söylemek dışında...

Merhaba,

Dosya upload etme sitelerine dosyanızı atıp link olarak verebilirsiniz. İzin verilen başlıca siteler:

Hotfile.com
Rapidshare.com
Filefactory.com
...

Bunların tümü illegal sayılan sitelerden olduğundan ve illegal sitelere erişim bulunduğum yerden engellendiğinden ne yazık ki bu mümkün olamayacak sanırım.
Yaptırımı olmasa da suç işlemeyi sevmiyorum ayrıca :)
Bir illegal siteye girip elli tane tuzağı / beklemeyi atlayıp dosya indirilecek bir yöntem yerine;
linke tıklandığında hangi siteden geldiği bile anlaşılmayacak şekilde, sanki alomaliye'den indiriliyormuş gibi doğrudan "kaydet" penceresinin geldiği bir link vermenin kabul edilmemesini halen anlayabiliyor değilim. Kullanıcılarınızı zora sokmak, "şeytan azapta gerek" gibi bir misyonunuz olduğunu zannetmiyorum zira.
Kişisel olarak dosya yüklemekte kullandığım bu alanı "yasak" ilan etmenizi çok enteresan bulduğumu tekrar ifade ediyor, forumun yöneticisi siz olduğunuza göre bu kararınıza saygı duyuyorum.