Bordromu Hesaplamak İstiyorum

Merhaba arkadaşlar ben bir kamu kurumunda çalışan bir işçiyim her ay farklı bir maaş yatıyor çok değişkenli olarak yatıyor ben maaş hesaplamak için bir excel tablosu hazırlamak istiyorum(excel bilgim var) ama nasıl hesaplama yapacağımı bilemiyorum gelirlerin toplamı ile giderlerin toplamını çıkardığımda net maaşımı vermiyor en basitinden

kesintiler ne oranda oluyor, yılın bazı ayları yevmiyem artıyor belli bir miktar bu artış neye göre hangi zamana göre artıyor bu gibi ince detayları görmek istiyorum mesela yıllık bazı %artış parametreleri girdikten sonra hangi ay ne kadar yevmiyem olacak ne kadar net bürüt maaşım olacak hesaplamak istiyorum ama işin içinden çıkamıyorum bordro konularında uzman arkadaşlar varsa yardım ederlerse çok sevinirim

E direk bordronu alıp ordaki rakamlara brüt tutar üzerinden ulaşman daha kolay olur böylece neyin nerden geldiğini anlaman daha kolay olur ne diye uğraşasın ki bu kadar hem orda yazar zaten

Fazla mesaizi vardır ve her ay değişkenlik gösteriyordur, yoksa "her ay farklı bir rakam yatıyor" çok sağlıklı bir söylem değil...

son bordronuzu yazın buraya hesap edelim...