Boş Basit Usul Makbuzu Kayıp

Merhaba, Bir sorum olacaktı.

Ben kuaförüm basit usul vergiye tabiyim. Berberler Odasından 5 tane perakende satış fişi aldım. ve ilk koçanı doldurdum. fakat ikincisi kayıp.
Bu durumda üçüncü koçandan devam edebilir miyim?

Üçüncü koçandan devam edersem 1. koçanın seri numarasının devamı ile 3. koçanın başlangıç Seri numaraları farklılaştığından vergi dairesinden bir sıkıntı çıkar mı? Bildirmem gereken yapmam gereken bir şey var mı?

Şimdi 3. koçanı yazsam bir sıkıntı çıkar mı ceza yazılır mı?

Son düzenleme:
Fatura, irsaliye veya kullanılması zorunlu belgelerin çalınması durumunda yapılması gereken ilk iş olarak belgelerin kaybolduğunu belirten bir gazete ilanının verilmesi (seri-sıra no, basım yeri, basim tarihi belirtilerek) ve durumun mahalli emniyet makamlarına bildirilerek tutanak tutturulması, bu evraklarla birlikte bağlı olunan vergi dairesine yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.
Bu bildirim üzerine kullanılmadan kaybolan boş belgelerin üçüncü kişiler tarafından kullanımının engellenmesi için vergi dairesince bilgisayar sistemine gerekli giriş işlemleri yapılır.

3. koçanı kullanmadan önce kayıp koçan ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması daha uygun olur.

Fatura, irsaliye veya kullanılması zorunlu belgelerin çalınması durumunda yapılması gereken ilk iş olarak belgelerin kaybolduğunu belirten bir gazete ilanının verilmesi (seri-sıra no, basım yeri, basim tarihi belirtilerek) ve durumun mahalli emniyet makamlarına bildirilerek tutanak tutturulması, bu evraklarla birlikte bağlı olunan vergi dairesine yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.
Bu bildirim üzerine kullanılmadan kaybolan boş belgelerin üçüncü kişiler tarafından kullanımının engellenmesi için vergi dairesince bilgisayar sistemine gerekli giriş işlemleri yapılır.

3. koçanı kullanmadan önce kayıp koçan ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması daha uygun olur.

fatura çalınmadı hocam dükkanda çekmeceleri düzenlerken ya çıraklar fark etmedi attı bulamıyoruz çünkü buna rağmen mahalli emniyet makamlarına bildirmemiz gerekir mi çünkü kdv yok bizde yani bulan bir kişinin eline geçse ticari fatura olarak kullanamaz. gazeteye ilan verecem bunu anladım vergi dairesine gidecem fakat polislik bir durum varmı acaba

bazı vergi daireleri 'emniyetten tutanak' kısmına pek dikkat etmiyor, yani tutanak istemiyor sanırım. önce mükellefi olduğunuz vergi dairesiyle irtibata geçebilirsiniz.