Boşanmadığım eşim nafaka istiyor

sn:alomaliye benim problemim,eşimle anlaşamadık ben evi terk ettim boşanma davası açtım 2,duruşmada hakim
eşime nafakayı kabul ederse boşanmayı kabul ediyormusunuz dedi,eşimde evet dedi ve 300tl nafaka bağladı ve bana 2 şahit getir birdahaki duruşmada boşayayım sizi dedi ve celse ertelendi 2 cocuğum var 2 side kızım evli oğlum askerde yani reşit,3 duruşmaya katılmadım boşanmamak için mahkeme düştü.boşanmadık.bu aşamada
1-eşim bağlanmış mevcut nafakayı benden alırmı.(avukat tutmuş henüz tebligat gelmedi)
2-2,ci celsede hakimin söylediği karar geçerli olursa o zaman boşanmayıda kabul etmiş olmazmı.
3,eşim sigortalı işte 1,5 yıldır çalışıyor(sadece kendi için çalışmasına ve babasının evinde ikamet etmesine rağmen
nafakayıalırmı.emekli maaşımdan başka 5000tl değerinde aracım var başka bi şeyim yok.01/12/2011 de emekli oldum.evden ikametgahımı alalı 2 ay oldu 2,5 yıldırda evden ayrıyım.
beni bu konuda aydınlatırsanız minnet duyarım,hergün kafam bu soruyla meşkul.eşim bütün çağrılarıma hala red cevabı veriyor.ne yapim.

Ynt: Boşanmadığım eşim nafaka istiyor

bence konunun uzmanı avukatla görüşmenizi öneririm.