fonradar

BS formu vergi dairesi nosunun yanlış yazılması...

Arkadaşlar Mrh,,,
Eylül 2009 bs formunda müşterilerden birinin vergi nosu yanlış yazılmış.Bu firmada incelemeye girmiş bizdan bs düzeltme talep ediyorlar.BS düzeltme yaparsam süresi içinde olmayacağı için ceza kesecek...Cezası ne kadar acaba..Sadece vergi nosunda yüksek tutar ödemek istemyorum.Bu durumda yapacak birşey yok gibi.Birde son çıkan torba yasada özel usulsüzlük cezasının 5/1 alınıyormuş.Düzeltme veren arkadaşlardan ceza ödeyen varsa tutarını yazarlarsa sevinirim...

Ynt: BS formu vergi dairesi nosunun yanlış yazılması...

Düzeltme vermedim ama açık ve net şekilde ilk 10 günlük ve 2. 15 günlük süre geçmesinden ötürü 1.000,00 TL ceza kesilecektir

Aklıma takılan bir konu var vergi kimlik numaraları hatalı yazıldığında uyarı veriyor nasıl atladınız bunu

Sistem vergi kimlik nosunu yanlış yazında kabul etmiyor ama ünvanları birbirine benzeyen firmalar karışıp gönderilmiş.Şimdi başka bir arkadaşım düzeltme verdi sistem ceza kesip tebliğ etmemiş sonra mı gelecek...Normalde düzeltme olunca onında sistem tahakkuk edip tebliğ etmiyor mu?Birde yeni torba yasaya göre ceza 5/1 yani 200 tl olmayacak mı?Eylül 2009 bs formuna düzeltme vereceğiz...

Ba Bs formlarına ait verilen düzeltmeler diğerleri gibi değil hemen ceza tahakkuk etmiyor sonraki günlerde vergi dairesi tebligat yapacak. Ba Bs için sistem böyle

ben ba bs beyannamesini vermeyi unutmuştum 4 ayı hemde :( 1.490 her ay için ceza geldi itiraz ettik nafile ödüyoruz 5.960 tl düzeltme için ,ne kadar olur bilmem dikkat etmek lazım benim ilgili aylar da hareket yok tu 1 yıl toplu veriliyordu 12 ay tek tek bende boş olanları atlamışım ceza mı çekiyorum :(

Sizin adınıza üzüldüm

Bende pazartesi günü geçici vergilerin yoğunluğundan ötv beyannamesini vermeyi unutmuşum. Çok ağır cezayla karşılaşmadım sadece 66,67 tl şaşırdım

Peki sonradan tebliğ edilen ceza düzeltme yaptıktan ne kadar süre sonra gelir acaba .Hemen gönderirler mi?

Ne zaman gönderirler bilmiyorum ama mükellefle irtibat halinde olmak iyi olur