Bs ve Ba Formu Vermeme Cezası Hk.

Ynt: Bs ve Ba Formu Vermeme Cezası Hk.

dechamp ' Alıntı:
bu formlarda kdv mükellefiyeti olmayan kooperatiflerin durumu nedir?

kdv mükellefi olmayanlarda verecekler ,
çünkü formlar kdv hariç tutarlar üzerinden hesaplanıyor kdv ile alakası yok

merhabalar..

dün b formlarının son günüydü ama gödermeyi unutmuşum. şimdi göndersem ne kadar cezası olur ve nasıl göndermem gerekiyor. acil yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkür ederim.

Gönderirseniz ceza kesilir, göndermez iseniz vd fark edildiğinizde göndermeniz istenir ve yine ceza. Kısaca bakanlığın keseceği ceadan kaçış yok, ancak kendiliğinizden gönderir ve mahkemeye verirseniz (mükellef adına) kurtulma şansınız var.

VUK mük md 355/1

cevaplarınız için teşekkür ederim.

ama bir sorum daha olacak...
şimdi ben 2mükellefin nisan ba-bs sini unuttum..her form için ayrı ayrı yani 4form için mi ceza ödeyeceğim?
yoksa 1.mükellefin nisan ayı+2.mükellefin nisan ayı= 2ceza mı ödeyeceğim?

2 mük. için 2 ceza.

peki daireden indirim talebinde bulunabiliyor muyuz ? yani özel usulsüzlükde indirim talebinde bulunduğumuz gibi bundada indirim olabilir mi ?

ARKADAŞLAR ...2007 YILINA AİT BA FORMUNA İLİŞKİN BİR SORUM OLACAK... YILLIK OLARAK ELDEN VERGİ DAİRESİNE VERDİĞİMİZ 2007 YILLIK BA FORMUNDAN DOLAYI ÖZEL USULSÜZLÜK CEZASI YEDİK...MAL ALDIĞIMIZ FİRMANIN DEFTERLERİ İNCELEMEY GİTMİŞ İNCELEME SONUCUNDA BİZİM FİRMAYA YAPILAN SATIŞLARLA (ONLARIN BS si) BİZİM ALIŞLARIMIZ TUTMADI (BA mız) .hatanın bizde olduğunu kayıtlarımızdan bulduk.ancak vergi dairesinden hiç bir yazı gelmeden ihbarname geldi ve 376 m. yararlanarak cezayı indirimli bir şekilde ödedik..sorum şu bu cezayı ödemekle karşı tarafın bildirimini kabul etmiş oluyormuyuz yani tekrardan 2007 ba formunu göndermeme gerek varmı..eğer gönderirsem süresi geçtiği için tekrar usulsüzlük yemem sözkonusumu..vergi dairesine gittim durumu sordum şeflerine o bile cevap veremedi..yardımcı olursanız sevinirim..saygılar