Bu Akaryakıt ve Enerji Sorunu Nasıl Çözülür?

• Konbuyu başlatan M_Schumacher
  • Başlangıç tarihi
M

M_Schumacher

Ziyaretçi
Merhaba,

Arkadaşlar bizim ülkede bilindiği üzere benzin, Lpg ve elektrik enerjisini dışardan ithal etmekteyiz. Bu sebepden dolayıda dış ticaret açığı meydana gelmektedir. Bizim göbeğimiz çatlıyo 1 kamyon tekstili ihraç yapıcaz da yurda döviz girecek diye elinoğlu, parmak kadar cep tel, laptop, vs. ile işi hallediyor. Artık devir değişti artık devir teknoloji devri iğne iplikle bu ülke hiç bir yere gelemez. Bizim için zaten en büyük sorun dış ticarette benzin, Lpg ve elektrik enerjisini ithal etmemiz bu üç ana ürünü biz kendimizden karşılayamadığımız sürece biz böyle hep eli mahkum otururuz. Zaten bunlar olmazsa en fazla yapılacak şey tasarruf, onuda nereye kadar yapacaksın. Devlet diyor ki, büyüme büyüme ne büyümesi ben anlamadım. Almanyada sadece Wolswogen'in cirosu neredeyse Türkiye'nin cirosuna eşit dünya pazarıyla rekabette sadece tarımsal ve tekstil alanında varız. Başkada bir şeyimiz yok. Ben anlamıyorum Yüce RAB'bim dibimizdeki İran'a, Irak'a bu kadar benzin ve Lpg vermişde bizemi vermemiş bu önemli rezervi yoksa varda çıkartmıyorlarmı? Türkiye bence giderek dibe vurmaya başladı diğer ülkelerle kalite farkı açılıyor, Bu üç ana rezerv Türkiye'nin elini kolunu bağlıyor. Daha başka neler yapılmalı bu ülkede,

Siz saygıdeğer arkadaşlarımın yorumunu bekliyorum.

Ynt: Bu Akaryakıt ve Enerji Sorunu Nasıl Çözülür?

Üstad kaynaklarımızın değerlendirilmesinin engellenmesi tarihi bir gerçektir.Örneğin Atatür'ün sağliğinda Kerkük ve Musul' un(Hatay'da yapıldığı gibi) referandumla Türkiye'ye bağlanması çalışmaları yapılırken, Doğu Anadolu'da şeh sait ayaklanması İngilizler tarafından tezgahlanmıştır. Bu gün yapmamız gerekende kendi doğal kaynaklarımızı değerlendirmeye başlamak ve hızla en ucuz enerji kaynağı olan nükleer enerji'ye ulusal çabalarımızla geçmektir. Saygıyla