Bu Gerçekten Doğru mu ?

HOZAN

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar bi arkadaşın demesi üzerine şu yazıyı okumuş bulundum bunu bi bana yorumlarmısınız yani cidden ortalama 80 e mi çıktı(şaka gibi):
SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE SERBEST MUHASEBECİLİK STAJ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
Resmi Gazete, 25 Aralık 2012 SALI, Sayı : 28508, Türkiye Serbest Muhasebeci Malî Müşavirler ve Yeminli Malî Müşavirler Odaları Birliğinden:

(devamı...)

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) ve (d) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“c) Staja giriş sınavını kazananların stajı tamamlayabilmesi için, TESMER tarafından düzenlenen eğitim programlarını tamamlayıp eğitim programı sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olması ve staja ilişkin meslek mensubunca düzenlenecek tezkiyelerde olumlu değerlendirme almış olması şarttır.
d) Tezkiye olumlu değerlendirme ölçütü, 100 üzerinden yapılacak değerlendirmede 80 ve üzeri notu ifade eder''

Arkadaşlar bi arkadaşın demesi üzerine şu yazıyı okumuş bulundum bunu bi bana yorumlarmısınız yani cidden ortalama 80 e mi çıktı(şaka gibi):
SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE SERBEST MUHASEBECİLİK STAJ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
Resmi Gazete, 25 Aralık 2012 SALI, Sayı : 28508, Türkiye Serbest Muhasebeci Malî Müşavirler ve Yeminli Malî Müşavirler Odaları Birliğinden:

(devamı...)

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) ve (d) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“c) Staja giriş sınavını kazananların stajı tamamlayabilmesi için, TESMER tarafından düzenlenen eğitim programlarını tamamlayıp eğitim programı sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olması ve staja ilişkin meslek mensubunca düzenlenecek tezkiyelerde olumlu değerlendirme almış olması şarttır.
d) Tezkiye olumlu değerlendirme ölçütü, 100 üzerinden yapılacak değerlendirmede 80 ve üzeri notu ifade eder''

Evet artık Tezkiye notunda 80 ve üzeri not alamaz iseniz sınava giremiyorsunuz... 80 ve altı not almanız durumunda zaten sınavda ortalama sıkıntı yaşarsınız. Mümkünse Mali müşavir e fırsat vermeden notunuzu siz yazın (100) :) 3 yıl boyunca yüzünü görmediğiniz mali müşavir 3 yılın sonunda size not veriyor saçmalık...

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 5 incimaddesinin birinci fıkrasının (c) ve (d) bentleri aşağıdaki şekildedeğiştirilmiştir.“c) Stajagiriş sınavını kazananların stajı tamamlayabilmesi için, TESMERtarafından düzenlenen eğitim programlarını tamamlayıp eğitim programı sonundayapılacak sınavlarda başarılı olması ve staja ilişkin meslekmensubunca düzenlenecek tezkiyelerde olumlu değerlendirmealmış olması şarttır.d) Tezkiye olumludeğerlendirme ölçütü, 100 üzerinden yapılacak değerlendirmede 80ve üzeri notu ifade eder.”

evet doğrudur. yönetmelik en son hali böyledir. tezkiye notu 80 ve üzeri olmalı. 80 den aşağı stajınız iptali gerektir.

ya arkadaşım sağool ya ben arkadaşın da gazıyla yanlış anladım yönetmeliği:) ben yeterlilik için sandım meğer staj dönemindeki nottan bahsediyo..sağol ya:)