fonradar

Bu Meslek İçin Boşuna Uğraşmayın...

friko1907

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar bu meslek için boşuna paranızı da emeğinizi de harcamayın. Bugünlerde belli oldu ki bu mesleğin bağlı olduğu birlik bizim birliğimiz değil YMM lerin birliğidir. Her defasında sadece para olarak görüneceğiz gözlerine para sıkıntısı yaşadıklarında bizleri arayacaklar bilmem ne eğitimi var katılın diyecekler ve sonucunda topladıkları paraları YMM ler rahat etsin diye ya da çıkar sağladıkları yerlere harcayacaklar.Söylenecek daha o kadar çok şey var ki bu aşamalardan geçen biri olarak midem bulanıyor söyleyemiyorum artık yorumu size bırakıyorum.

S.M Mali Müşavir...

Ynt: Bu Meslek İçin Boşuna Uğraşmayın...

Boşuna uğraşmak konusunda hem fikirim eskiden mali müşavirliğin bir karizması adı vardı iş imkanı vardı bilen bilmeyen mali müşavir oldu denetim şirketleri smmm leri 1.000 tl ye çalıştırıyor müdür pozisyonları çoğunlukla dolu büro açsan zaten kapanan firma açılan firmalardan daha fazla ben 10 yıllık muhasebeciyim Aralık ta smmm oldum şu anda hiç bir katkısı yok ilerde olacak diye umut ediyorum haa pardon bir katkısı var artık muhasebeciyim yerine smmm yim diyorum :))

aegkacar ' Alıntı:
Boşuna uğraşmak konusunda hem fikirim eskiden mali müşavirliğin bir karizması adı vardı iş imkanı vardı bilen bilmeyen mali müşavir oldu denetim şirketleri smmm leri 1.000 tl ye çalıştırıyor müdür pozisyonları çoğunlukla dolu büro açsan zaten kapanan firma açılan firmalardan daha fazla ben 10 yıllık muhasebeciyim Aralık ta smmm oldum şu anda hiç bir katkısı yok ilerde olacak diye umut ediyorum haa pardon bir katkısı var artık muhasebeciyim yerine smmm yim diyorum :))

Gerçekten 1000 tl ye çalışan smmm var mı ???

1.000 TL ye çalışan mali müşavir var mıdır bilmem ama daha geçenlerde çok büyük kurumsal bir firmaya iş görüşmesi için gittim. Görev muhasebe şefliği maaş teklifi 2.000 TL aranan şartlarda yok yok maaşa gelince kurumsal firmalar maliyetleri açısından düşük ücret verirmiş. Düşünün şef olduğunuz yerde en az 4-5 tane altınızda çalışan muhasebe elemanı var düşünün onlar ne maaş alıyor. şefe 2.000 TL veren elemanı ne kadar maaşa çalıştırır bilmem. he unutmadan para kazanmak için gelen yeniliklerin hepsi de eskiler için geliyor. Örnek bağımsız denetçilik hakkı bakın eski ilkokul ortaokul lise mezunları denetçi oldu. Biz staj yeterlilik gibi kabusları boşuna yaşadık. boşuna uykusuz geceler geçirdik hepimize yazık oldu yazık uğraşmayın o yüzden boşuna...

merhaba arkadaşlar;
ben de yaklaşık 2 aydır smmm yim, bir firmada muhasebe uzman yardımcısı olarak çalışıyorum.2 çocuk annesi olduğum için 2 yıllık staj tecrübemden başka muhasebe departmanında çok fazla tecrübem yoktu. evde çocuklarıma bakarken yüksek lisans yaptım ve smmm oldum.burada 3 aydır çalışıyorum ama tecrübe eksikliği sebebiyle kendimi biraz yetersiz hissediyorum.muhasebe yetkilisi pozisyonuna getirileceğim söylendi 1 yıl içinde. sizlerden öğrenmke istediğim şu? işyerinde pratik dışında kendimi alt yapıdan beslemem gerekiyor.bana önerileriniz neler olur ne yapmalıyım bu eksiklerimi kapatmak için .. fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.