fonradar

Büro açmalımıyım?

Ynt: Büro açmalımıyım?

işi gücü bırakıp birbirimize mi düştük sayın bilgin sucu biraz ağır kaçmış sözleriniz.herkesin meslekte iyi konuma gelmesi beklenemez veya herkesin şartları eşit değil bu kadar kesin konuştuğunuza göre size vahiy felan geldi herhal

Sayın smmmstajeri benim kimseyle polemiğe girmeye niyetim yok. Ama mesleğinde bi onuru var tutupta bunu kimseye çiğnetmem. Madem 27 yıl bu meslekten ekmek yenmiş tutupta meslekte yok para yok yok defter bulamadım diye özelllikle senin gibi stajerlerin hevesini kırmasını istemediğimden yazmışım. Yazık benim gibi düşüneceğine tutmuş birde savunuyorsun. Benim kimseyi tanımam vede şahsına konuşmuyorum bundansonra da bu konuda yorumda bulunmayacağım ama adı üstüned serbest meslek bizimki serbest olmak lazım yoksa o belgeye verdiğin paraya ve zamana yazık.

Arkadaşım bağımlı çalışmaya devam et aynı zaman da da büronu aç mükellef sayın seni döndürecek duruma gelince ister bağımlılığa devam et ister bürona geç :)

gçatar kardeş sen adamı belgesinden mı edeceksin.Hem büru hemde bağımlı meslek yasamıza göre yasak.şimdi diyeceksin yapan var.olsun yapan varsa varolsun.Birgün onlar yok olacaklar.

Benim adamı belgesinden etme gibi bir yetkim yok. Ama 2 defterlede değirmen dönmez. Bu arada hem büro açıp hemde bağımlı çalışılmıyo mu? :D eskiden oluyodu yapan tanıdıklarım var.

sayın bilgin sucu bizde burda ne polemik ne de kalp kırmak için bulunmuyoruz.bu mesleğin onurunu tabiki bende ciddiye alıyorum lakin bu bir süreç ve zamanla kendi değerini bulacak yeni nesillerin kendini daha iyi geliştirmesiyle bu artık kaçınılmaz.sayın meslekdaş ne hemşehrisinin ne de bir tanıdığının kendisine gelmediğini ve bu sizi de yanıltmasın diye belirtmiş ,bu meslekten para kazanamadım,işim az,defterim az diyede yakınmamış şahsi olarak tecrübesini paylaşmış ve şimdi ben bir alt foruma mesaj yazdım dedimki birkaç defteri olan buro açma konusunda sıkıntısı olan smmm belgesine haiz kişiler beni arasın benim ofisim var kimseden bir gider falan istemiyorum diyerekte yeni meslek mensuplarına yardımcı olmak adına büyüklüğünüde göstermiş.siz olayı nereye çekmişsiniz.

(senin 27 yılda yapamadığını ben 2 yılda yapacağım. Eğer 27 yıl çalışıpta bi potansiyel oluşturmadıysan bu mesleği neden bu kadar uzun yıl yaptın hataların nedir araştırdın mı, bilmiyorum ama 27 yılda her yıl bi defter bulsan 27 tane ederdi.)

yani bir meslek mensubunun bir meslek mensubuna heleki kendisinden tecrübeli büyüğüne ilgisi olmayan bir durumda bu şekilde söylemesi bana çok mu çok yanlış geliyor.Siz kendi kaderinizi yaşıyorsunuz başkalarıda kendi kaderini.Ben bu mesleği seçmekle bir tercih hakkımı kullandım ve bunu ben istemedikçe kimse beni ne yıldırabilir ne de önüme engel olabilir.Azminizi anlarım idealinizi anlarım ama yukardaki ifadeye anlam veremem.kimseyi ne kariyeriyle ne defteriyle ne de parasıyla defin etmiyorlar.

sayın stajer arkadaşım eğer meslaktaş arkadışımız iyi niyetle stajere yardımcı olmak istiyorsa ne mutlu, fakat ben burda bi kötü niyet sezinledim amaç yardımcı olmak değil adamın belgesini kullanmak ve erken emekli olmak madem öyle kendisine ortak alsın bu arkadaşı belirli bi hisseyle neden olmasın tutupta belgeli eleman arıyorum diye yazmasın daha stajersin belgeni alıpta piyasaya girince daha iyi anlayacaksın yazdıklarımı şimdi duygusal davrandığını düşünüyorum neyse uzatmak istemiyorum herkesin düşünsecine saygılar hayatındada başarılar.

Büro açmalımıyım diye burada sormanız yanlış bence eğer bağımlı olarak çalışmaktan memnun değilseniz, kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ve en önemlisi bu konuda kendinize güveniyorsanız defter bulabilecekseniz açın en güzeli.

sayın bilgin sucu ben kötü niyet göremedim.kötü niyeti varsa dahi irtibata geçen arkadaş masaya oturan arkadaş zaten anlar veya zamanla maske düşer kel görünür.emekli olmakta kötü bir şey değil.anlaşma sağlandıktan sonra her iki tarafında beklentileri örtüştükten sonra neden olmasın.camiamızın çalışmadığı halde emekli olmasına yardımcı olunan insanlar varken kendimize birbirimize neden yardımcı olmayalım ?piyasanın zaten içerisindeyiz meslek mensuplarının bize,kendi meslektaşlarına yaklaşımlarından ve diğer şeylerden dolayı döngünün farkındayım.duygusal davrandığımı düşünmüyorum.aynen benimde sizin düşüncenize saygım var teşekkür ediyorum gündelik işlerinizde kolaylıklar diliyorum