fonradar

Çalışan Emekliler Dikkat %12 den Fazla Kesinti yapılıyor

Engin_ER

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar bağkur emeklisi olupta işe devam edenler maaşlarınızdan kesilen sgdp ne kadar eskiye göre ne kadar (% kaç) artış olmuş.

yasada 1 ekim itibariyle ilk yıl %12 demesine rağmen daha fazla oranda kesilenler varmı

benim maaşımdan %12 den fazla bir kesinti yapılmış yapılan kesinti %13,7318
http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=20905.0

ssk. ve diğer yerleren emekli olanlar yatıracakları sgdp primlerini neye göre belirleyecekler. (sgk. web sayfalarında hala bir açıklama yok ve orada açıklanan oran hala %10 olarak görünüyor)

Ynt: bağkur emeklisi olup işe devam edenler

Merhaba,
Bugün Bağkur Kadıköy Şube Müdürlüğüne telefon ile sordum.SSK emeklisi ,şahıs firması sahibi ne kadar SGDP yatıracak dedim.Verilen cevap;''Rakam değişmedi yine 75YTL yatırın ''oldu.
Bende 75ytl yatırdım.

Ynt: bağkur emeklisi olup işe devam edenler

4/a değilse artık yatırma yok, maaştan kesilecek.

Ynt: Bağkur Emeklisi Olup İşe Devam Edenler

benim maaşım 672,45ytl -elime geçen 580,11=kesilen sgdp primi 92,34 ytl. bağkurdan aldığım maaş çizelgesinden alıntıdır. buna bakacak olursak sgdp kesinti oranı % 12den fazla %13,7318 gibi bir oran
siz 75 ytl yatırmışsanız ve onlar öyle demişse bunu neye göre hesaplamışlar doğrusu şaşırdım.

bağkura gidiyorum neden böyle oldu diye soruyorum biz bilmiyoruz diyorlar genel müdürlüğe yazıyorum il müdürlüğüne gidin diyorlar anlamış değilim kimse bir şey bilmiyor bu konuda

Sy bakanın e-posta adresi [email protected]. Belki lütfedip cevap verir veya bakanlığına bağlı kurumlara biraz çeki düzen verir.

nane ' Alıntı:
Sy bakanın e-posta adresi [email protected]. Belki lütfedip cevap verir veya bakanlığına bağlı kurumlara biraz çeki düzen verir.

maalesef lütfedip cevap yazmıyor o mail adresini oraya süs olsun diye koymuşlar bende yazdım gönderdim ama yaklaşık 6 aydır cevap yok mesajıma.
sayın ali tezelin dediği gibi bunlar da bilgisayarlarıda ya hesap bilmiyorlar

Ynt: Çalışan Emekliler Dikkat %12 den Fazla Kesinti yapılıyor

ohh bee sonunda düzelttirdim. bir kç kez sgk. gen.md. mesaj atmam ve oradan gelen cevaplarla il müd. müracaat etmem sonunda gerekli düzeltmeyi yaptırabildim