fonradar

Çalışma Saatleri

mrblar biz uedaş ta çalışıyoruz butun calısan personeller çalışma saat lerınden şikyetcıler gelen egıtımcılere soyluyoruz basımzdakı sefler hemen konuyu kapatıyolar sabah 8 aksam bellı olmuyo pazarlarıda zorunlu mesaı yaptırıyolar farkını odemıyolar 45 saat calısmamız gerekırken bız 145 saat çalışıyoruz lütfen yetkılılerın bu olaya müdahale etmelerını ıstıyoruz...

Yetkılılerın mudahale edebılmesı ıcın yetkılı kurumlara sıkayette / basvuruda bulunmanız gerek (bolge calısma mudurlugune- ıs mahkemelerıne gıbı)
Sıtemız resmı bır kurum sıtesı degıl, bır bılgı Paylasımı sıtesıdır.

evet kerem beyinde dediği gibi bölge çalışma müdürlüğüne şikayet dilekçesinde bulunmnız gerekiyo çalışanlar olarak yüzde 10 nun üzerine çıkın şikayet için denetim sonucunda işverenin iş akdinize soon verme ihtimali yüksek, çünkü benim başımada geldi.

... denetim sonucunda işverenin iş akdinize soon verme ihtimali yüksek, çünkü benim başımada geldi.

Yani, ''Senmisin beni şikayet eden ha, al bakalım!'' mı demiş oluyor yada olacak bu işveren? Şikayet anayasal bir haktır. Böyle bir şey olsa bile ancak tüm yasal haklarını ödeyere işten çıkarabilir işveren. Kaldı ki Alo 170 hattı başta olmak üzere işçi şikayetleri sonrası işverenin iş akdi feshi olup olmamasınıda takip ediyor bakanlık. Yani şikayetten dolayı fesih'e önce DEVLET karşı çıkıyor... Tabi, işçi yine durumunu dile getirip meramını anlatabildikten sonra...