fonradar

Çalışmadığına dair bildirim girişi (ikramiye-prim ???)

merhabalar,

bir personelimiz 07.12.2010 tarihinden 05.02.2011 tarihine kadar rapor aldı.
ilk önce raporunu girmememi iş başı yaptığında toplu halde girmemi istedi.
ancak az önce telefon etti ve acil paraya ihtiyacı olduğu sgk da beklediğini hemen raporu girmemi rica etti.
bende acele ile girdim.
başlangıç:07.12.2010
bitiş :19.01.2011 yaptım yolladım. ancak aşağıda prim-ikramiye ek kazanç kısmı varmış.
bu personele aralık ayı maaşına istinaden 263,02(net:177,12) prim yatırmıştık.
ve ben bunu aşağıdaki prim ve ikramiye kısmına belirtmeden gönderdim.
bu durumu nasıl çözebiliriz, personel iş başı yaptığında raporun geri kalan kısmını gireceğim
başlangıç:19.01.2011
bitiş:05.02.2011 bu etapta girsem aldığı primi olmaz mı? zaten sadece aralık 2010 maaşında prim yattı öncesinde prim yada ikramiye gibi hiç bir ek ücret yatırılmadı.

bu işte acemiyim ve ceza gelir diye çok korkuyorum. lütfen yardım edin... ne yapmalıyım ?

Ynt: çalışmadığına dair bildirim girişi (ikramiye-prim ???)

Şahsi fikrim dokunmamanız yönünde..

Yani atıyorum.. işten ayrılış bildirgesinde de.. son iki ayın hakedişlerini yazıyorsunuz.. fazr-ı mahal onlarda bir hata yaptığınızı farkediyorsunuz ama.. 10 günlük süre geçtiği için müdahale edemiyorsunuz.. SGK'yi arıyorsunuz.. araştırıyorsunuz.. ve size.. problem olmadığını.. APHB'ni dikkate aldıklarını söylüyorlar..

Bir sıkıntı yok.. çalışan mağdur olmaz.. sizde problem yaşamazsınız..

Ynt: Çalışmadığına dair bildirim girişi (ikramiye-prim ???)

yanıt için teşekkür ederim,

bu prim ve ikramiye kısmına yazdığımız veriler personelin ordan alacağı ücreti etkiliyor mu?? ne kadar önemli..
sonuçta sistemde böyle bir bölüm oluşturulmuş veriler girilmezse cezası varmı ne kadar önemli..

benim için şuan önemli olan raporun geri kalan kısmını 5 şubatta girerken bu verilen primi belirtmelimiyim, yoksa ilkinde girmedim şimdi de girmesem daha mı iyi olur. lütfen sizden tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum, sgk aradım ben sistemende aralık ayına ait rapor girdiysen önceki 3 ayın prim ve ikramiylerine bakıyorum dedi.
kasım-ekim-eylül ama ocak ayındada rapor devam ediyor, işin içinden çıkamıyorum... hata yapmak istemiyorum :(

Ynt: Çalışmadığına dair bildirim girişi (ikramiye-prim ???)

Hata yapılacak bir durum yok..

Siz zaten illegal bir şey yapmıyorsunuz.. APHB'nde zaten primini belirtmişsiniz..Diyelim ki.. raporda unuttunuz.. çok sorun değil.. Rapor girişinin amacı.. istirahatli personelin İstirahat bitiminde.. parasını tahsil ederken mağdur olmasını engellemektir.. ve burada dikkat edilen şey.. Hastaneden ellerine ulaşan rapor tarihleriyle.. sizin sisteme girdiğiniz tarihlerdir..Ücret olarak SGK istirahat ödemelerini yaparken sizin her ay verdiğiniz APHB'sini baz alır..Zaten bu kişiye İstirahat parası ödemesi sırasında..aralık ayını dikkate almayacaklar..

Bence kendinizi çok fazla üzmeyin..:)