fonradar

Çalışmadığına dair bildirim

mavisakal_79

Katkı Sunan Üye
herkese merhabalar...

kısaca sorunu şöyle izah edeyim. bizim 4 aylık bir personelimiz 8 günlük rapor aldı. patronumuz çalışmasından memnun olmadığı için işten çıkartmak istediğini, işlemlere başlanılmasını istedi. rapor süresi içinde işten çıkartmanın ağır yaptırımlara sebebiyet verdiğini biliyorum. bu sebeple çalışabileceği ilk gün işte çıkartırsam bundan ötürü cezai bir işleme muhatab olur muyuz?
ayrıca raporun sisteme girişinde işçi halen çalışıyor mu kısmını evet mi hayır mı yazmam gerekir? çünkü rapor tarihi bitmeden giriş yapamıyorum. başladığı günde işten çıkartılacağı için bu sorun kafamı karıştırıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Ynt: Çalışmadığına dair bildirim

İlk sorum raporun üzerinde rapor bitiş tarihinde çalışabilir mi yazıyor yoksa kontrol mü?

Bu önemli çalışabilir raporu ise kişi işe başladığı ilk gün işten çıkış işlemini yapabilirsiniz. İhbar durumu söz konusu olur 4 ay çalıştığı için gözardı etmeyiniz.

Ancak kontrol raporu ise ve tedavisi devam ediyorsa ikinci raporun bitişini beklemeniz lazım çıkış için ya da kişiyi hastanaye gönderip çalışabilir kağıdı aldırmanız gerekli.

BSEdanismanlik ' Alıntı:
İlk sorum raporun üzerinde rapor bitiş tarihinde çalışabilir mi yazıyor yoksa kontrol mü?

Bu önemli çalışabilir raporu ise kişi işe başladığı ilk gün işten çıkış işlemini yapabilirsiniz. İhbar durumu söz konusu olur 4 ay çalıştığı için gözardı etmeyiniz.

Ancak kontrol raporu ise ve tedavisi devam ediyorsa ikinci raporun bitişini beklemeniz lazım çıkış için ya da kişiyi hastanaye gönderip çalışabilir kağıdı aldırmanız gerekli.

2 rapor var evet. 1. cisi kontrol 2. si ise çalışabilir. zaten 2. rapora göre işlem yapacağız. ihbar konusu zaten işçi bilse de bilmese de yapıyoruz. haklarını teslim etmede sorun yaratmıyoruz. sistemden gönderilmesinde halen çalışıyor mu sorusu beni kararsız bırakıyor. bu konuda yardımcı da olabilirseniz?

İşe başlama tarihinde çıkış yapacaksanız Hayır ı seçin.