Çek Sorgulama Programı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan aday
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aday

Katkı Sunan Üye
Az önce telefon geldi ...................... diye biryerden aradılar 1500 tl ye çek sorgulama programı satıyorlarmış merkez bankasıyla bağlantılıymış boşuna vakit kaybedip telefonda yalvarmayın bankacılara bu programı alın adamın çeki yazılmışmı protestolu seneti varmı problemi varmı anında görürsünüz diyor bizde bu adamı davet ettik gel bize tanıtım yap diye sizce bu program sağlam mı sahtemi demo olabilirmi şüpheleniyorum da nasıl bankadan zor aldığımız çek sorguşlamayı bu adamlaın programıyla alacaz sizce dolandırıcılar mı haberi olan var mı?

Ynt: Çek Sorgulama Programı

aday ' Alıntı:
Az önce telefon geldi ..................diye biryerden aradılar 1500 tl ye çek sorgulama programı satıyorlarmış merkez bankasıyla bağlantılıymış boşuna vakit kaybedip telefonda yalvarmayın bankacılara bu programı alın adamın çeki yazılmışmı protestolu seneti varmı problemi varmı anında görürsünüz diyor bizde bu adamı davet ettik gel bize tanıtım yap diye sizce bu program sağlam mı sahtemi demo olabilirmi şüpheleniyorum da nasıl bankadan zor aldığımız çek sorguşlamayı bu adamlaın programıyla alacaz sizce dolandırıcılar mı haberi olan var mı?

Bizde çalışıyoruz bu firmayla

Ortalama 10 yıldır finans şirketlerine danışmanlık ve bilişim ortaklığı yaparak desteklerde bulunmuşlar.
Açıkçası çalışma sistemlerinide çok beğeniyorum konuyla alakası yok ama orada Sadettin bey diye biri (operasyon müdürü sanırım) var aramızda kalsın hayatımda duyduğum en güzel ses tonuna sahip arkadaş kıskanmamak elde değil :) bilgileri giriyosunuz ve bir süre sonra sapma olmadan yanıt ekrana geliyor. Biz memnunuz tavsiye ederiz ama tabiki tecrübeyi dinlemek lazım.

Bu yasal bişi değil . Yakında eliniz böğrünüzde kalmasın. Ödediğiniz paralrın üstüne bir bardak su içmeyin derim.

10 finans şirketinin bilişim ortağı olan bir teknoloji ağı ayrıca gerekirse anlaşma yapıp telefon gibi kullandığın kadarını ödüyorsun. Bu durumda paramızı alamama şansımız nasıl oluyor anlamadım ?

Programı size hediye mi edecekler? 1500 tl yi para saymıyosanız tamam o zaman.Bunların dışında kişisel , ticari bilgileri ifşa etmekten hakkınızda suç duyurusu yapılırsa da Pek bir problem çıkmaz dimi?.

Bu işlemin yasal olduğuna emin oluyorsanız sorun yok. Büyük kolaylık.

Bu tür programlara paranızı kaptırmayın,yasal değildir,ödeyeceğiniz paranın karşılığını alacağınızın garantisi yoktur. Sadece bu konuda görüş bildirmek için üye olmuş birisinin tavsiyelerine ise özellikle şüphe ile yaklaşılmalı diye düşünüyorum..

şeffaf olmayan bir ortamada ; kamuoyuna açık olmayan bılgılerın bır proram aracılığıyla ulaşmak bıraz tedırgın edebiliyor .. işte burda proğramın yasal satıcısı durumundakı fırmanın sizlere bunun yasal olduğunu bildiren protkol ortamında elde etmek mantıklı olur. iligili kamu kurumunun bu konu hakkındakı fikirleri nedir?

Bu uygulamanın yasal olup olmadığı bankalar birliği veya merkez bankasından bilgi edinme kapsamında öğrenilebilir.

yanlış bilgilerle lütfen yönlendirme yapmayalım arkadaşlar ama bu program 1. 1750 $ lık bir program değil
2. böyle önemli bilgiler derken insanların insanları dolandırması veya yazdığı çekleri ve senetleri ödememesimi doğru emre bey
3.iş yapacağınınz ticaret yapacağınız insanları bilip kendinizi bir nebzede olsa garantiye almak mantıklıdır bence
4.tedirginlik değil bence rahatlatmalı böyle bir program olması
5.para kaptırmak değil eldekinden de olmamak bence yani bu programı kullanınca geçmişi temiz olmayan birine ve bunu bu programla öğrendiğiniz birine ürününüz her neyse verirmiydiniz.
6.demo değil zaten kurulabilen bir program bilgileri girdiğinizde saptırmadan cevap veren ve gayet rahat anlaşılır ve hatta gerçekten bankaları arayıp rica edip beklemektense bence daha daha iyi.... ve en son
7.bu programı bilmeyen görmeyen kullanmayan yada araştırıp kesin bilgi edinmeyen arkadaşlar yazıpta kullanmak isteyenlerin kafasını karıştırmasın...