Davacı da davalı da yoksulsa, bak işte o zaman bulur yerini hak...

bil57

Katkı Sunan Üye
Çok Değerli Başkınım Yahya Arıkan,

Ruhsat töreninde dağın arkasına geçiniz orada bağımsız denetim var demiştiniz. Ve kararlılıkla bağımsız denetim eğitimi düzenlediniz. Şimdi ise tüm YMM'lere ve 10 yıllık SMMM'lere bu hak sınavsız olarak veriliyor. Bu mesleğe staj değerlendirme sınavı ardından 2 yıllık staj ardından 7 mesleki konudan yapılan ciddi bir sınavla girdim. Bu yolda maddi manevi her imkanımı kullandım yeri geldi maaşımı direk götürüp odaya ve dershaneye verdim. Bu arada SPK Bağımsız Denetçi lisansı aldım. Lisansım olmasına rağmen bağımsız denetim eğitimlerinede katılıyorum. YMM'lere ve 10 yıllık mesleki deneyimi olan SMMM'lere bu lisansın sınavsız verileceğini telefonuma gelen mesajlarla, yazılan çizilenlerle gördüğümde kusura bakmayın ama bu maili atmayı düşündüm. Bu mail size ulaşırmı bilmiyorum ama ben bu mailde bir mağdurun mahkemede verdiği savunmayı yapacağım bu yazdıklarımdan sonuç çıkarmak eğer size ulaşırsa bu mail, size düşüyor.

1- Verilen Bağımsız Denetim Eğitimi (TTK, Kobi TFRS) ne olacak,

2- SMMM belgesini sınava girmeden alıpta 10 yıllık deneyimi olan meslek mensuplarınada bu belge verilecek,

3- Cumhurbaşkanına bu durumda nasıl bir dilekçe gönderelim,

4- Bu durumda biz 10 yıllık SMMM'lerin ve YMM'lerin kölesi olmaya devam mı edelim,

5- Bu mesleğer sizce böyle mi kalite gelecek,

Bence sınav olsun başkanım;

davacı zengin, davalı yoksulsa
zenginden yana işler yasa
davacı yoksul, davalı zenginse
davalıda kalır yine nizalı arsa
davacı da davalı da zenginse davada
özür diler çekilir aradan kadı
davacı da davalı da yoksulsa, bak
işte o zaman bulur yerini hak.
Can Yücel

hepimiz yoksul olalım da hak yerini bulsun. Saygılarımla.