fonradar

Defteri Kebir

arkadaşlar merhaba.şöyle 30 haziranda tek dersim olan finansal muhasebe sınavına gireceğim .monografi çözerken defteri kebir de örneğin kasa hesabı sığmıyor yer kalmıyor.nasıl bir yol izlemeliyim.bir de büyük defter başlıklarında kısaltma yapabilirmiyim onlardan da sığmayanlar oluyor 679 129 gibi.tesmerdekiler uzun ama t ler büyük orda anladığım kadarı ile tecrübeli arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.saygılar

Defteri kebirde sığmayan hesap olmuyor rakamları biraz küçük yazmaya çalış sığar.ben hiç şimdiye kadar sığmadığını görmedim.bütün defteri kebir hesaplarından birer tane açılıyor çünkü sığdıramayıp tekrar aynı hesabı açsan ne olur hiç bilmiyorum ama karışır büyük ihtimalle.Büyük defter başlıklarında mümkün mertebe kısaltma yapma çok nadiren yap.bu duruma çok önem veriyorlarmış çünkü.başarılar inş.bu defa verirsin.

arkadaşlar hiç bir yevmiye maddesinde ve defteri kebir adlarında kısaltma yapmayın.

hesap adlarını açıkça yazın. tesmerin cevaplarındada görürsünüz kısaltma yok. herkese başarılar...