fonradar

Değişiklikler?

tuba07

Katkı Sunan Üye
merhabalar
ufrs-tfrs nin getirdikleri nelerdir?
hiç bir fikrim yok şuan ki sistemde neler değişecek?
smmm değilm ama yinede merak ediyorum yeni hesap planı yeni tkk ufrs-tfrs muhasebede neleri değiştircek ?
öğrenmek için ne yapmak gerek?
bilgi verebilcek olan var mı acaba ?
teşekkür ederim saygılar

Ynt: Değişiklikler?

zaten bilen de yok o kadar da kursa gittim eğitime katıldık seminere katıldık anlatan da bilmiyor şimdilik teorikde takıldık pratiğe geçince düzelir ne demişler kervan yolda düzelir

bende kobi tfrsyi olumaya başlıycam sonra ttk borçlar kanunu değişen iş kanunu kesinleştiğnde hesap planını vs
bi yerlerden başlamak gerek. Çok şey değişmekte hepsini zaten uyguluyacak değilm ama merak ediyorum işte :)
evet kervan yolda düzelir ben seminere kursa gidemem ki smmm değilk stajer değilm kendi çapımda öğrenmeliyim sanırım cevabınız için teşeüürler sağolun...

şirketlerimizde ne tür çalışmalar yapmamız gerekli, nerde n başlamı neler yapılmalı pratik anlamada paylaşırsak bilgiler çoğalır.

Şu andan tatildeyim.Dönünce bu bölümde Kobi TFRS ilk geçişi ve uygulamayı yapacağım.Fakat sizin firmanız büyük ve iş yoğunluğu çoksa şimdiden temel yapmak amacıyla excel tablosuna çalışanlarınızın işe başladıkları tarihi,muhtemel emeklilik tarihlerini (ayrıca bunu hesaplayacak excel tablosu burda yayınlayacağım) çekleri,senetleri,alıcıları,satıcıları bir tablo yapasanız (çünkü bunlara reeskont hesaplayacağız) iyi olur.Ayrıca mal alışların içindeki ve mal satışlarının içinde faizleri ayrıştıracağız.birde 262-Kururluş ve Örgütlenme Gideri varsa bunları aktifleştirdiyseniz bunu yok edeceğiz yani giderlertireceğiz.Ayrıca bunların Vergi düzeltmelerini yapacağız.Formu takip ederseniz bunları kolayca yaparsınız.Dert etmeyin.ÇÜNKÜ HEPİMİZ BİRİMİZ BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN

çok teşekkür ederim, yazdıklarınızdan çok faydalandım yazılarınızın paylaşımlarınızn sabırsıla bekliyoruz iyi tatiller darısı başımıza :)