fonradar

Devlet Paramı Gasp mı Etti ?

Sayin forum uyeleri. Bir cikis yolu bulamadim maalesef. Esk vergi dairesine yapilandirmaya girmeyen 3400 tl lik borcum var. Epeydir odeyemedigim icin takip baslatilmis ve banka hesabimdaki acil odenmesi gereken 1732 tl lik kismina e haciz yoluyla blokaj uygulanmistir. Yaptigim gorusmelerde vergi memuru bana 1732 tl yi getirirsem blokajin kalkacagi soylenmistir. Ertesi gun parayi aksama geri iade etmek suretiyle borc bulup vergi dairesine odemeyi yaptim. Memur aynen sunu dedi. 1732 tl pesin odeme sayalim kalan 1700 tl yide ben size 12 ay taksitlendireyim. Mantikli geldi olur dedim. 1700 tl yi yaklasik 750 tl faizle 12 ay taksitlendirdim. Blokenin saat 2-3 gibi kalkacagini soyledi ayrildim. Ogleden sonra hesabima baktigimda hesapta hic para olmadigini gordum. Bankaya gelerek paranin ne oldugunu sordum. Ziraat bankasi tarafindan bloke edilen 1700 tl esk vergi dairesi hesabina gecmis. Ayrintili dekontla yeniden vergi dairesine geldim. Memurlar muhasebe muduru vergi dairesi muduru derken aldigim cevap su. Yapilan taksitlendirmeye istinaden 1700 tl niz banka hesabinizdan vergi dairesi hesabina teminat olarak alindi, her taksit miktariniz bu meblagdan dusecek kalan taksitleride siz gelip odeyeceksiniz. 1732 odedim. 1700 u pesin el koydular taksit taksit el konulan para ve ustunede kalan taksitleri istiyorlar. Faiz 750 tl de cabasi. Madem 1700 + 1732 tamamin vereydim de 750 faiz odemeyeydim. Buna nasil ve nesine itiraz edeyim. Dediklerine gore kanun boyleymis. Konuyla bilgisi olanlar yol gosterebilirse memnun olacagim.

Merhaba
Muhasebeciniz ile görüşünüz.
Yapılandırmanın iptalini (Mümkünse) ve emanette ki para ile borçların ödenmesine dair bir yazı yazılacak vergi dairesine.