Diş Hekimleri

saliha

Katkı Sunan Üye
merhabalar serbest meslek defterine tabi bir mükellefimiz yıllık sm matrahı 67000,00ytl dir.bu mükellefimiz serbest meslek defteri tasdik ettireceğiz.bir smmm arkadaşımız haddi aştığı için sınıf atladı diye bilgi verdi.sm kazançlarında sınıf atlama varmıdır.ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.iyi çalışmalar

Serbest Meslek kazançları sınıf atlamaz, Serbest meslek kazançların işleneceği bir tek defter vardır o da Serbest Meslek Defteridir.

kolay gelsin

Re: diş hekimleri

saliha' Alıntı:
bir smmm arkadaşımız haddi aştığı için sınıf atladı diye bilgi verdi.
(Acemi doktor candan, acemi hoca dinden eder) Gerçekten bir meslektaşımız böyle bir bilgi verdi ise birde smmm ünvanına sahip ise bence o belgeyi karşısına alıp biraz düşünmesi gerektiği kanısındayım.

Re: diş hekimleri

ayyyy ALLAH ım gülmekten yerlere yattım. Bunca meslek hayatımda bu kadar ilginç birşey duyuyorum inanamadım. Bir an düşündüm yani espiri filan yapmıştır die:):):):):

saliha' Alıntı:
merhabalar serbest meslek defterine tabi bir mükellefimiz yıllık sm matrahı 67000,00ytl dir.bu mükellefimiz serbest meslek defteri tasdik ettireceğiz.bir smmm arkadaşımız haddi aştığı için sınıf atladı diye bilgi verdi.sm kazançlarında sınıf atlama varmıdır.ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.iyi çalışmalar

Ya olur mu öyle şey.serbest meslek kazancı, serbest meslek kazancıdır.sınıf atlama sözkonusu olamaz..Kendine sınıf atlatmak istiyorsa çaresi var.İki meslek mensubu birleşsin şirket kursun. :lol: :lol: :lol: