Doğum izni sonrasındaki ücretsiz izinde ihbar -kıdem

akkaya

Katkı Sunan Üye
merhaba ,
Bir personelimiz var doğum izni kullandı. Sonrasında 6 ay ücretsiz kullandı ve halende ücretsiz izni devam ediyor.
yani yaklaşık 10 aydır ücretsiz izinde.
Şimdi bu arkadaşın işten çıkışını yapacağız kıdem tazminatı hesabında ücretsiz izindeki süreleri dikkate almayacağım. ama ihbar tazminatında durum nedir ? Eğer ücretsiz izin sürelerini düşmezsem 56 gün düşersem 42 gün ihbar hakedişi oluyor.
Nasıl yapmam gerekiyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ynt: doğum izni sonrasındaki ücretsiz izinde ihbar -kıdem

İhbar tazminatının hesaplanmasında esas alınacak süre belirsiz süreli iş sözleşmesinin başladığı ve bittiği zaman aralığıdır. Sadece işçinin makul süreyi aşan istirahatleri hesaplamada dikkate alınmamalı.
Makul süreden kastım ise 25.inci maddenin 3.üncü fıkrasındaki 17.maddede belirtilen süreden sonra gelen 6 haftalık süre.

Ynt: Doğum izni sonrasındaki ücretsiz izinde ihbar -kıdem

kamil serhan ' Alıntı:
İhbar tazminatının hesaplanmasında esas alınacak süre belirsiz süreli iş sözleşmesinin başladığı ve bittiği zaman aralığıdır. Sadece işçinin makul süreyi aşan istirahatleri hesaplamada dikkate alınmamalı.
Makul süreden kastım ise 25.inci maddenin 3.üncü fıkrasındaki 17.maddede belirtilen süreden sonra gelen 6 haftalık süre.
Yzdıklarınızdan doğumdan sonraki ücretsiz izin süresini ihbarde dikkate almamam gerektiği
çıkarıyorum. doğrumuyum.