fonradar

Doğum İzni Süresi ve Raporu

İyi günler İyi Çalışmalar.

eşim doğumdan önce 3 hafta kalaya kadar çalışa bilir raporu aldı. 29 Aralık 2012 Günü izne ayrıldı ve 3 Hafta Rapor Süresi 19 Ocak 2012 tarihinde doldu.

23 Ocak 2012 tarihinde doğum yaptı ve doğum sonrası raporuna şu şekilde yazıldı
"kanuni izin süresi boyunca raporludur. "

dün muhasebeci arkadaşı aradım ve bana doğum tarihinden itibaren 56 gün sonra tekrar işe başlama raporu alması gerektiğini ve doğumdan önceki kullanmadığı 5 haftayı bu rapora yazdırması gerektiğini söyledi. ancak ben pek ikna olmadım.

bir diğer sorumda 19 Ocak ta biten 3 Haftalık Doğum Öncesi Rapor İle Doğum (23.01.2012) Arasında Geçen 4 Günlük Süreyi hesaplarken bu doğum sonrası rapordan düşecekmiyiz ?

Bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz. Şimdiden Teşekkür Ederim. İyi Çalışmalar.

Ynt: Doğum İzni Süresi ve Raporu

LostBLue ' Alıntı:
İyi günler İyi Çalışmalar.

eşim doğumdan önce 3 hafta kalaya kadar çalışa bilir raporu aldı. 29 Aralık 2012 Günü izne ayrıldı ve 3 Hafta Rapor Süresi 19 Ocak 2012 tarihinde doldu.

23 Ocak 2012 tarihinde doğum yaptı ve doğum sonrası raporuna şu şekilde yazıldı
"kanuni izin süresi boyunca raporludur. "

dün muhasebeci arkadaşı aradım ve bana doğum tarihinden itibaren 56 gün sonra tekrar işe başlama raporu alması gerektiğini ve doğumdan önceki kullanmadığı 5 haftayı bu rapora yazdırması gerektiğini söyledi. ancak ben pek ikna olmadım.

bir diğer sorumda 19 Ocak ta biten 3 Haftalık Doğum Öncesi Rapor İle Doğum (23.01.2012) Arasında Geçen 4 Günlük Süreyi hesaplarken bu doğum sonrası rapordan düşecekmiyiz ?

Bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz. Şimdiden Teşekkür Ederim. İyi Çalışmalar.

muhasebeci arkadaşınızın bahsettiği işe başlama raporunu hiç duymadım, doğumdan 56 gün sonra alınması gerektiğini de. Doğum öncesi kullanmadığınız 5 hafta doğum sonrası süreye eklenir. Doğum sonrası raporda bu husus ve işe başlama tarihi belirtilir.

Doğum öncesi fazlalık ise hastalık raporu gibi işlem görür.

Ayrıca bknz http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=47653.0

ilginize teşekkür ederim. Bizim muhasebeci arkadaşı bu konuda bilgilendireyim bende.

doğum iznine başladığında doktorunuz tarafından verilen rapora işe başlama tarihini de yazdırarak işv. vermelisiniz.

g705 ' Alıntı:
doğum iznine başladığında doktorunuz tarafından verilen rapora işe başlama tarihini de yazdırarak işv. vermelisiniz.

yanlız hastanede sordum bunu ve bana şöyle bir cevap verdiler.

bunun kanuni olarak bizim yazmamız yasak. muhasebeciniz yazacak dediler.

yalan söylemişler. Rapor başlangıç ve bitiş tarihlerini raporu veren doktor yazar. Doktorunuzun bağlı olduğu hastane birimi rapor örneğini sgk yollamaktadır ve rapor bitiş tarihini yazmadan yollayamazlar.

Saçmalık muhasebecinin ne alakası var doktorun yazdığı raporla , büyük olasılıkla hesaplamayı bilmiyorlardır,ya da yanlış yapıyorlardır. Bana çok geliyor yanlış hesaplanmış raporlar, işçiyle hastaneye gönderip düzelttiriyorum.

g705 ' Alıntı:
yalan söylemişler. Rapor başlangıç ve bitiş tarihlerini raporu veren doktor yazar. Doktorunuzun bağlı olduğu hastane birimi rapor örneğini sgk yollamaktadır ve rapor bitiş tarihini yazmadan yollayamazlar.

peki bir sıkıntı yaratırmı. ben bu şekilde verdim raporu muhasebecime... her hangibir sıkıntı yaratırmı ?

Raporunuzda rapor bitiş tarihinin yazılı olması gerek..Bunu da yazacak olan doktorunuzdur..Rapor bitiş tarihi yazmadan muhasebeciniz işlem yapamaz..