fonradar

Doğum, Ölüm veya Evlilik Yardımı

İş kanununda Personelin çocuğu olduğunda ya da birinci derece yakını öldüğünde veya evlendiği zaman belirli bir ücret verilmesi ile ilgili bir madde var mı? yardımlarınızı bekliyorum..

Ynt: Doğum, Ölüm veya Evlilik Yardımı

FatalSince ' Alıntı:
İş kanununda Personelin çocuğu olduğunda ya da birinci derece yakını öldüğünde veya evlendiği zaman belirli bir ücret verilmesi ile ilgili bir madde var mı? yardımlarınızı bekliyorum..

Maalisef hayır.
Bu ve benzeri hususlara ilişkin , sözleşme veya eki niteliğinde ki kaynaklarda ayrıca hüküm kurulması mümkün olabilir,konulması halinde bağlayıcı olur,dolayısyle bu durum şartların oluşması halinde de , işveren yönünden bir borç,işci yönünden alacak hükmünde olur,hüküm bulunmaması halinde işverenin ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Ynt: Doğum, Ölüm veya Evlilik Yardımı

İş kanununda , anlaşılan ücret dışında herhangi bir ücret ödemesi düzenlenmemiştir.
Sözleşmenizde ikramiye, eğitim yardımı, evlilik ikramiyesi, üretim adedine bağlı prim, bayram harçlığı, vs. şeklinde herhangi bir ek ücret ödeneceğine dair madde yoksa, işverenin ödemesi gereken sadece aylık ücretinizdir.