fonradar

Doğum Parası Alabilir miyim

ben evleneli 6,5 ay oldu fakat resmi nikahım olmadı 1 ay içinde resmi nikahımı yapıcam ve 2,5 ay sonrada 32. haftamı doldurup işten izne ayrılıcam işyerim nikahı yeni yaptım diye tazminat hakkımı vermeme hakkına sahipmi artı olarak dogum parası alabilirm diymi evraklarımı doldurup rapor alıp ssk ya verirsem daha önce yazmıstım 3 yıllık ssk lıyım bekar olarak .iş yerim sanırım işten çıkartmıs gibi beni gösterir ama tazminat hakkım varmı diyede arstırır varsa ben böle bi işe girişim yoksa rencide olmıyım daha önce birlikte aynı işyerinde çalısan arkadas verdı pda 6 yıl ssk lıydı onunda aynı ona bu haklırın hepsini rtazminatıda verdiler o yüzden ben ugrasıyorum bunlarla dogum parası aldı tazminat aldı işsizliktende faydalanıyor cvp yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Ynt: Doğum Parası Alabilir miyim

Resmi nikahınız hangi tarihte olacak ise o tarihten itibaren 1 yıl boyunca nikah çıkışı hakkınız vardır. Dolayısıyla kıdem tazminatınızı alabilirsiniz. Çalıştığınız sürece doğum parası da alabilirsiniz sanıyorum ( halen resmi nikahınız olmadığı için nasıl bir karar verilir bu durumda bilemiyorum . biraz tuhaf bi durum.) Nikah çıkışı yaparsanız işsizlik ödeneği alamazsınız. Ancak işverenle anlaşabiliyorsanız , onlar sizi çıkardı gösterirler , bu şekilde işsizlik maaşı alabilirsiniz.