zirve

doğum sonrası işsizlik ödeneği

Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
24
Bir işçimiz bizde 30 gün ssk'lı çalıştıktan sonra 16 haftalık doğum iznine ayrıldı şimdi bu izni bitti ssk'dan 16 haftalık işsizlik ödeneği almak istiyor.
Bizde 30 gün gözüktüğü için bizden alacağı vizite kağıdı yetmiyor.Bizden önce doğumdan önceki son 1 yıl içinde başka şehirde 2 işyerindede çalışmış o işyerlerinde ki çalışmalarıyla birlikte doğumdan önceki son bir yıl içinde 120 gün olan ssk'lılık şartını tamamlıyor.
SSK bu işçimizden diğer işyerlerinde ki çalışmaları içinde vizite kağıdı ister mi yoksa sadece bizim düzenleyeceğimiz 30 günlük vizite kağıdıyla işsizlik ödeneğini öder mi?
Bu işçinin diğer şehirde ki çalışmalarından dolayı buralardan vizite kağıdını alması çok zor.Zaten SSK'NIN kayıtlarında bu kişinin doğumdan önce ki son 1 yıl içinde 120 günlük ssk'lılığı olduğu gözüküyor bu yeterli olmaz mı?
Nasıl bir yol izlememiz gerekir.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
630
evet işgöremezlik ödeneği 120 gün şartı var ve onlarında vizite kağıdı düzenlemesini ister
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
223
siz vizite kağıdını düzenleyin,bir önceki iş yerinden pirim ödenen günleri alıp kendi hazırladığınız vizite kağıdına iliştirin hem arkasında diğer işyerindeki vizite kağıdı fax'ın fotokopisi olabilir ekleyin.kendi yazdığınız vizitekağıdına pirim ödenen günlere kaşe vurup... nolu işyerinde çalışmıştır diye belirtin.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
223
pardon işsizlik ödeneği derken bu işçi tamamen işten mi ayrıldı ? eğer öyle ise vizite kağıdı değil işten ayrılış bildirgesi düzenlemeniz lazım.
 
Üst