Doğum Ücreti Çok Önemli!!

Merhaba

Ben 02.11.2010-27.12.2010 tarihleri arasında 32.gebelik haftamda doğum iznine çıktım.
14 Aralık 2010 da doğum yaptım.Hastane doğum sonrası 14.12.2010-21.02.2011 tarihleri arasında doğum izni verdi.
Muhasebe departmanımda bekle bütün raporları göstereyim paranı toplu al dedi.Bekledik.
23.02.2011 de muhasebeninde onayı ile sgk ya gittik 56 günlük ücret ödeneceğini söyledi bana çok az geldi ama.Raporlu tarihleri sayıyorum hafta tatillerini çıkarıyorum yinede o kadar az olmuyor muhasebeye sorduğumda doğrudur dedi.

yardımınıza ihtiyacım var 56 günlük ödeme doğrumu yoksa muhasebe bildirmemişmi .....

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: Doğum Ücreti Çok Önemli!!

Doğumdan önce 8.. doğumdan sonra 8..112 gün..

Ama sanırım siz beklenenden 2 hafta erken doğum yaptınız..ama farkeden bir şey yok.. oradan da 6 haftalık izin süreniz mevcut..

Doğum öncesi 6 hafta.. doğum sonrası 8 hafta 98 gün..

56 günlük uygulama yanlış. Raporların birer örneği sizde vardır sgk'ya gidip hangi raporun (büyük ihtimalle doğum öncesi rapordur) bildirilmediğini öğrenebilirsiniz. Muhasebeniz yada hastane bildirmemiş olabilir. Bazen rapor veren hastane de raporu göndermiyor yada yanlış sgk birimine gönderdiği için işlenmiyor.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ssk maaşım öyle olmasada asgari ücretten yatmakta sskdan ne kadar ücret yatacak peki.Yatan ücreti aldıktan sonramı raporlarla sskya gitmeliyim.Bebeğim olduğu için sürekli git gel yapmak istemiyorum

Rapor almadan önceki yatan 90 günlük priminizin ortalama günlük ücreti bulunur bu günlük ücretin 2/3 'si alınır ve rapor gün sayınızla çarpılır. Hep asgari ücret yattıysa 2010 ikinci dönem asgari ücret günlüğü 25,35 tl bunu 2/3'ü 16,90 tl dir. Sizin 99 günlük raporunuz var, 2 günü ödenmez 97x16,60=1639,30 tl artı 75 tl süt parası.