Doğum Yardımı

Üyelik
15 Ağu 2005
Mesajlar
9
merhaba,

Dogum yardımı ile ilgili bilgiye ihtiyacım var,
evlilik yardımları ilgili ay icerisnde yapıldıgı zaman 2 brüt maasa kadar G.V.'den muaf olmakta.
bu durum dogum yardımlarında nasıl olmakta.
G.V'ne tabimi, muafmı veya kısmen muafmı ?

Cevaplarınız icin simdiden tesekürler.

iyi calısmalar
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
51
Re: Dogum Yardımı

harmancioglu' Alıntı:
merhaba,

Dogum yardımı ile ilgili bilgiye ihtiyacım var,
evlilik yardımları ilgili ay icerisnde yapıldıgı zaman 2 brüt maasa kadar G.V.'den muaf olmakta.
bu durum dogum yardımlarında nasıl olmakta.
G.V'ne tabimi, muafmı veya kısmen muafmı ?

Cevaplarınız icin simdiden tesekürler.

iyi calısmalar

İki maaşa kadar olan evlilik ve doğum yardımlarında kesintiler aynıdır.
Yukarda belirttiğiniz gibi bu miktara kadar olan yardımlarda gelir vergisi kesilmez sadece damga vergisi kesilir.
 

stajer66

Katkı Sunan Üye
Üyelik
30 Tem 2005
Mesajlar
376
Konum
Ankara
Arkadaşlar böyle bir şey mi var ????? Arkadaşlar kanun maddesi verebilirmisiniz ?
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,170
Konum
İstanbul
stajer66' Alıntı:
Arkadaşlar böyle bir şey mi var ????? Arkadaşlar kanun maddesi verebilirmisiniz ?
Merhaba,
Gelir Vergisi Kanununun 25/5. maddesi.
Kod:
     Madde 25 - Aşağıda yazılı tazminat ve yardımlar Gelir Vergisinden müstesnadır:
     1. ..
     2. ..
     .. ..
     5. Evlenme ve doğum münasebetiyle hizmet erbabına yapılan yardımlar (Bu istisna hizmet erbabının iki aylığına veya buna tekabül eden gündeliklerinin tutarına kadar olan yardım kısmına uygulanır.);
     6. ...
 
Üst