e- Bildirge 2006 Yılında Hata

odemirkol

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
2006 yılı nisan ayına ait e-bildirge'de o ay girişi yapılan bir emekli personel sehven SGDP yerine SSK bildirgesinde gösterilmiş ve primleri ödenmiştir.Şİmdi muhasebe kayıtlarındaki tutarsızlıktan dolayı fark edilmiştir.Bu durumu düzeltmenin bir yolu var mıdır? yani 2006 nisan ayı bildirgesinde bu kişi için iptal verip, ek bildirge ile düzeltilirmi? cezası varmıdır? lütfen yardımlarınızı bekliyorum, konu acil!!!

İyi çalışmalar...

Ynt: e-bildirge 2006 yıllında hata.

SSK 12-118 Ek Genelge
Genelgeyi incelerseniz yapacağınız işlemler hakkında istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.
Sigortalı aylık tercih bildirimi formu düzenleyerek Kuruma verecektir.Sizde ayrıca bir dilekçe ile bilgi verirsiniz.Başkaca işlem yapmanıza gerek yoktur.Kurumca herhangi bir ceza da uygulanmamaktadır.

Ynt: e- Bildirge 2006 Yılında Hata

demişsiniz ki ;
odemirkol ' Alıntı:
Merhabalar,
2006 yılı nisan ayına ait e-bildirge'de o ay girişi yapılan bir emekli personel sehven SGDP yerine SSK bildirgesinde gösterilmiş ve primleri ödenmiştir.Şİmdi muhasebe kayıtlarındaki tutarsızlıktan dolayı fark edilmiştir.Bu durumu düzeltmenin bir yolu var mıdır? yani 2006 nisan ayı bildirgesinde bu kişi için iptal verip, ek bildirge ile düzeltilirmi? cezası varmıdır? lütfen yardımlarınızı bekliyorum, konu acil!!!

İyi çalışmalar...

sn kalisper_a 'nın dediği gibi önce iptal,sonra ek bildirge ver

Sn. formdaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
Yalnız şöyle bir durum var; bu emekli personelin girişi yapılırken SSK işe giriş bildirgesinde SGDP işaretlendi ve kişi emekli aylığını almaya devam ediyor.Ancak işe girdiği ay olan nisan-2006 dönemine ait e-bildirgede sehven SSK lı gibi yani "tüm sigorta kollarına tabi" gibi bildirildi ve primleri ödendi.Ve bu kişi o ay için emekli maaşı'da aldı.Üzerinden 1 yıl geçti.Şİmdi benim önce iptal bildirge ve arkasından ek bildirge göndermem durumu düzeltecek mi acaba? Fazla ödenen prim ne olacak ve ceza için veriğiniz linkte duruma uygun cezayı bulamadım.Yorumlarınızı bekliyorum, tekrar teşekkürler...

sayın odemırkol;
zaten vereceğiniz iptal ve ek belge durumu düzeltecektir.fazla ödediğiniz rakama gelince bu dönem yapacağınız belgeye mahsup yaparlar vermiş olduğum linktede 2 nolu sayfada idari para cezaları mevcuttur.kolay gelsin

Sn. kalisper-a teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...