E-Bildirge Asıl ve İptal işlemi

Merhaba Arkadaşlar;
Bir mükellefin aylık bildrgesini verirken XML dosya transferi kullandım ve 5510 kutucuğunu işaretlemeden bildirgeyi onayladım. Hemen arkasından bildirgeyi iptal edip tekrar gönderdim. Bununla ilgili herhangi bir sıkıntı olurmu?

Ynt: E-Bildirge Asıl ve İptal işlemi

ilk bildirimin dv dolayı 2.sini kabul ettimi?

kbrs16 ' Alıntı:
ilk bildirimin dv dolayı 2.sini kabul ettimi?

kabul ettimi derken ???
dv 2 kere ödenecek .. hem asıl hem ek olarak bildirildiği için.

ilk bildirim sonucu dv borcu oluştuğundan iptal sonrası verilen 5510 seçenekli gönderilende "borç var" vb uyarısı vermedi mi?

pardon ben benim cevabımla ilgili bir soru yönelttiniz diye düşündüm ..
sorunuzun cevabını s.onder verirse daha sağlıklı olur .
ama uyarı vermiyor diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam .

08.ayda bir işçiyi çıkış yaptık, aynı dönemdeki bildirgede çıkışını bildirdim, ancak kendisine 08.ayda ayrıca yıllık izin ücret bordrosu tanzim etmiştik.. Bildirgede yıllık izin ile ilgili prim tahakkuk etmeyi atlamışız.
Şimdi geriye dönük iptal daha sonra ek bildirge mi yapacağım? ceza tutarı çok mu? yüksek olacak

kısacası asıl tahakkukta işçiyi gösterdim primi ödendi ama ek olarak 13 günlük yıllık izin ücreti nedeniyle prim tahakkuku yapmam gerekiyor..

İptale gerek yok, ek bildirge ile 0 gün ve izin ücreti kazancını bildirebilirsiniz. Ek bildirgeden dolayı 1/8 asgari ücret cezası + izin ücretinin prim tutarını ödersiniz.

teşekkür ederim cevap için hakan bey, peki bunu elden mi? vereceğim ben yoksa e-bildirgeden mi? ilk defa başıma geldi böyle bir olay.

teşekkür ederim.