e bildirge hatası

abdsis

Katkı Sunan Üye
PEK TL (Ücret+İkramiye) tutarı 815,40 TL.den az olmamalıdır.Girilen Ücret TL, gün sayısına karşılık gelen PEK alt sınırının altında ve PEK üst sınırının üzerinde olamaz. Veri kayıt edilmedi, lütfen tekrar deneyiniz

gün ücret ikramiye ikramiye PEK TL (ücret+ikramiye)
30 796,50 33,29 829,79

5 aydan beri yukarıdaki gibi e bildirge gönderiyorum bir hata vermedi buay yani 6. ay e bildirgesini onay aşamasında yukarıdaki hatayı veriyor. yeni bir uygulama varda bizmi bilmiyoruz. bilgisi olanlardan cevap bekliyorum

iyi çalışmalar.

Ynt: e bildirge hatası

6.ay değil de 7. aya bildirge girişi yapmışsınız. 837 TL den az olmamalıdır diye belirtiyor olmalı..

sayın hakankrl, 6.ay olduğundan eminim. benimde 7.ay pek değişiyor ondanmı diye aklıma gelmedi değil ama malesef 6.ay e bildirgesinde bu hatayı veriyor. anlamış değilim.

Belge Türü : 01 - TÜM SİG.KOLLARI/YABNC UYR
Yıl-Ay : 2011 - Haziran Mahiyet : ASIL Kanun : 05510-Say.Kan.MYO%5

İlginç, aynı tutarlar ile şimdi denedim, bende hata vermedi.

bu işyerinde 3 işçi daha var ayrı bilgilerle hepside hatalı çıkıyor.

abdsis ' Alıntı:
sayın hakankrl, 6.ay olduğundan eminim. benimde 7.ay pek değişiyor ondanmı diye aklıma gelmedi değil ama malesef 6.ay e bildirgesinde bu hatayı veriyor. anlamış değilim.

Belge Türü : 01 - TÜM SİG.KOLLARI/YABNC UYR
Yıl-Ay : 2011 - Haziran Mahiyet : ASIL Kanun : 05510-Say.Kan.MYO%5

Bazen oluyor böyle problemler. Geçtiğimiz aylarda da bende 5510 yararlanamayacağımız konusunda uyarı verdi. Aradım sordum böyle bi hata veriyor , borcunuz vardır dediler. Borç falan yok hepsi zamanında yatıyor dedim, o zaman sistemde problm vardır sonra tekrar deneyin dediler. Dedikleri gibi de oldu. Sistem bazen şaşırıyor. Daha vakit var nasılsa sonra deneyin ;)

Sıcaktandır sıcaktan! SGK sisteminin bazen kafası basmıyor.

sistem hatasi CICS Error: ECI_ERR_TRANSACTION_ABEND abend AD3T .
Dikkat: Onay işlemi YAPILAMADI .

Bu ne demek fikri olan varmı

SGK sistemi kafayı yedi demek. Onay işlemini yapamamış. Tekrar girip onaylama işlemini yapmalısınız.

Dün sıcaktan dediniz hadi ordan dedim ama galiba hak verdim :) Çünkü başarısız denemelerin ardından bir süre ara verince sorun çıkarmadı bildirgeyi onayladı.

NİSANLI ' Alıntı:
Dün sıcaktan dediniz hadi ordan dedim ama galiba hak verdim :) Çünkü başarısız denemelerin ardından bir süre ara verince sorun çıkarmadı bildirgeyi onayladı.

:)