e-Bildirge İptali ve SSK Dosyasının Kapatılması

sofist

Katkı Sunan Üye
iyi günler bir mükellefimizin merkez işyeri başka bir ilde şube işyeri başka bir ilde biz şube işyerini kapatıyoruz. Anca şubenin ssk da kayıtlı dosya numarası var ve ayrıcada e bildirge şifresi de var şimdi biz bu e bildirgeyi iptal etmezsek ne olur dosyamız açık kalmış olsa ne olur her hangi bir cezası var mıdır yoksa her hangi bir problem olmaz mı
Bir de şube işyerimizi biz kapattığımız zamanyeni alan kişi bizim üzerimizden ssk ya dosyayı devam ettirebilir mi acaba bu konuda yardımlarınızı bekliyorum siteyi araştırdım ancak tam istediğim telafuzları bulamağım için tekrar gündeme getiriyorum
Vereceğiniz cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar herkese

Ynt: e-bildirge iptali ve ssk dosyasının kapatılması

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği 12 nci maddesi (a) fıkrası uyarınca işyerinin kapatılması halinde durumun en geç bir ay içinde Kuruma bildirilmesi zorunluluğu var.Bildirilmemesi halinde herhangi bir cezai müeyyidesi yoktur.Dosyanızın kapatılması ile E-Bildirge şifresini iptal ettirmenizi öneririm.

Ynt: e-Bildirge İptali ve SSK Dosyasının Kapatılması

siz işyerini kapattığınızdan bir daha sisteme girip bakma ihtiyacı duymazsınız. şifreleri eline geçiren biri giriş çıkış bildirim vs yaparsa başınız ağrır.

peki bir aylık bildirme süresi geçmiş olsa, yani 3 ay önce maliyeden terk vermiş bir mükkellefin ssk ya terk ve e-bildirge iptal dilekçesini şimdi versek, ceza yermiyiz

konu hakkında tecrübe ve bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum

Evet Ceza Gelir Diye Bİliyorum Çünkü Terk tarihi itbariyle bir Ay İçersinde SSk'ya Bildirilmesi gerekiyor... Kolay Gelsin.