zirve

e-bildirge şifreleri hakkında

Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
14
Sayın arkadaşlar,

SSK'nın her mükellefe ayrı ayrı şifre vermesi sizleri bilmiyorumda inanın beni çok zor durumda bırakıyor. Günlerdir şifre alabilmek için işimi gücümü bırakarak nerede ise hep ssk'da yım. İki gün sonra gelin diyorlar, sabah erkenden gidiyorum sıraya giriyorum saatlerce bekliyorum, yok gelmemiş diyorlar. Tekrar gidiyorum. Bu gün ayın 29'u ve hala alamadığım 4 adet şifre var.

Benim burada yeni bir başlık açma amacım sizlerinde fikirlerini almak ve gerekirse bu konuda bir kamu oyu oluşturmak. Maliye Bakanlığının uygulamış olduğu sistem niçin SSK tarafından uygulanmıyor. Bu konuda beni desteklerseniz, tartışarak belki baskı yaratacak bir yol bulabiliriz.

Antalyadan selamlar.
 
Üyelik
28 Haz 2005
Mesajlar
14
kardeşim sana bu konuda katılıyorum. türkiyenin büyük sorunu bürokrasi. iki tane beceriksiz memur koymuşlar belki beceriksizliğinden belkide kasten yapıyorlar bilemem ama birde insana davranış biçimleri yokmu o zaman kahroluyorum. bir bu konuda değil bağkurdada aynı vergi dairelerindede aynı.
 
Üyelik
28 Haz 2005
Mesajlar
9
bu konuda bence muhasebeci bir mükellef listesi veya sözleşme örnekleriyle ilgili işverenleri ssk ya bildirip SSK da bu işverenleri kendi veritabanına kaydetmeli ve muhasebeciye kendi belirlediği tek şifre ile işlerini halletmesi gerekir.. boylece de bürokrasi azalmıs olur %75 oranda.. Yeni mükellefde yine internet ortamında listeye eklenebilir... Ne o oyle her firma için ayrı sifre ayrı kullanıcı kodu falan ayıp ya..
 
Üyelik
27 Haz 2005
Mesajlar
25
sayın ycelik,

Bu şifreleri daha önceden alma imkanınız varmıydı. Son güne mecburiyetten mi bıraktınız ?
Ben geçen sene 1 kişilik işyerlerine de şifreleri almıştım. SSK'ya gitmediğim için, ne olup bittiğinden haberim yok.
Çalışanların tavırları konusunda haklısınız. Özel bir bankaya gittiğinizde karşınızdakine ne söylerseniz söyleyin gülümsemek zorunda. Kamu kurumlarında da, böyle bişi olacak mı aceba. Şu avrupa kritelerine bu konuyuda ekleselerdi keşke. Ancak o zaman herhalde.
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
14
Sayın nhtayd,

Müracaatlarını Haziran ayının 16 yada 17'sinde verenlerin bile hala şifreleri gelmemiş. Son güne kalmamız evet mecburiyetten. Mükelleflerden kaynaklanan bir durum. Ama Mahmut beyin bahsettiği gibi tek şifre sistemine mutlaka geçilmeli bence. Çünkü bildirgelerin gönderilmesi sırasında örneğin 50 tane bildirge göndereceksek 50 kere şifre ve diğer bilgileri girmek zorunda kalacağız. Bu da bizim için büyük bir zaman kaybı olmaz mı?
 
Üyelik
3 Haz 2005
Mesajlar
54
KONU HAKKINDA

Arkadaşlar sizleri anlıyorum ve bu konuda sizleri destekliyorum.E bildirge şifresi için sigortalı sayılarını 8'e daha sonra 5 ve 3 e indiriyorlar.Daha sonra bu sayıyı 1 e düşüreceklerinden eminim.Uygulamanın başında bu gibi sayı durumlarını ayarlasalar bir daha bir daha insanlar böyle sıkıntıya girmezlerdi.Aynı sıkıntıyı daha geçen aylarda sağlık karne değişikliğinde uyguladılar,yaşlısıyla genciyle insanlar sıralarda perişan oldular ve aralarında büyük tartışmalar falen filan.....Yetkililerin böyle durumları dikkate almaları gerekir.Böyle insanlara eziyet etmelerine kimsenin hakkı yok...yazık...

Moralinizi bozmayın,umarım iyi şeylerde olacak...saygılar...
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
367
Merhaba,

Yakında 3 çalışan barajı, 2 ve 1 çalışana düşeceği kesin... E bu durumda bir kolaylık sağlamaları kaçınılmaz olur, Ancak bunu bulunduğumuz il Meslek odalarına başvurarak gerçekleştirebiliriz
Ancak Odanın talebini dikkate alırlar... bizim değil....

İyi çalışmalar,
 
Üyelik
27 Haz 2005
Mesajlar
25
sayın ycelik,

Şifrelerin birleştirilmesi tabiki çok iyi olucaktır. Bende yığınla şifre var, iki saatimi alıyo bildirgeleri göndermek (e bildirgeden önce ssk'ya gidip sırada dakikalarca beklerdik. Ona kıyasla daha iyi tabi)
Bu programı yapanlarla geçen sene bikaç kez toplantılar da konuştuk. Düzeltilecek yerleri felan istekleri herkes söylüyordu. Onlar da not alıp düzelteceklerini söylüyorlardı.Hatta, bu toplantının birinde, ssk no ile t.c kimlik no'nun birbirini tutma zorunluluğunun açık bir tarafı olduğunu söylemiştim. Onlarda baya bi şaşırmışlardı.

Önerim, bağlı olduğunuz birlik bir eğitim semineri gibi bişi düzenlesin ssk yı da davet edip isteklerinizi iletebilirsiniz.

Kısaca zaman la düzeliyo bu işler. Bizde plan program biraz eksik sanki.
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
287
Konum
kuşadası
sayın forumdaşlar bende ssk nın aynı vergi daireleri gibi sm,smm gibi kişilere mükelleflerimizin şifresini alabilmemiz için gereken çalışmalarının yapılması gerekir bu bize güvensizliği getiriyor hatta alomaliyeden indirmiş olduğum e bildirge şifre başvuru belgelerine aydın sigorta müdürlüğü kabul etmediler indirmiş olduğum proğram atıl kaldı halbuki bu durum ssk nın kırtasiye giderlerinden tasarruf edecekti.
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
287
Konum
kuşadası
sayın konyalı acaba sizin orada e bildirge şifre başvuru formunu bahsettiğim gibi kendilerinin basmadığı formu alıyorlarmı ayrıca bu uygulama sadece aydın müdürlüğünemi ait bunu diğer arkadaşlardan da öğrenmek istiyorum.iletirseniz sevinirim iyi çalışmalar kolay gelsin
 

Benzer konular

Üst