E-Defter İkincil Kopyalarını GİB'e Gönderme

mrb arkadşlar. e-defter ve beratların ikincil kopyalarını gib e yollamak istdeim. gerekli programı indirdim. dosya yolunu belirledim. ama defterler gib e yüklenmedi. ayrıca benim dosyalar yüklenmediği gibi, yüklenen binlerce defteri görebiliyorum. yani başka mükelleflere ait. bu normalmi. yani diğer mükelleflerin yüklenen defterlerini görmek. ve benim defterler neden yüklenmiyor. istenildiği gibi hepside zip formatında. bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk ederim. kolay gelsin.

Dosya yolu belirleme bölümünün en altında "Klasör Seç" kısmında e-defterinizin olduğu klasörü seçtiniz mi? Sonra "Ekle" butonlarına basıp "Değişiklikleri Kaydet" dediniz mi? Bu işlem sırasını takip ettiyseniz, e-defterinin yüklemesi hemen gerçekleşmiyor. 5 dakika sonra e-defter listesine tekrar bakın, herşeyi düzgün yapmışsanız defterlerinizi listede görürsünüz.

Başkalarıan ait binlerce e-defteri görmeniz enteresan. Siz de yüklü e-defterler var ise başkalarına ait ve o klasörü seçmişseniz, yüklenmiş olabilir.

Dosya yolu belirleme bölümünün en altında "Klasör Seç" kısmında e-defterinizin olduğu klasörü seçtiniz mi? Sonra "Ekle" butonlarına basıp "Değişiklikleri Kaydet" dediniz mi? Bu işlem sırasını takip ettiyseniz, e-defterinin yüklemesi hemen gerçekleşmiyor. 5 dakika sonra e-defter listesine tekrar bakın, herşeyi düzgün yapmışsanız defterlerinizi listede görürsünüz.

Başkalarıan ait binlerce e-defteri görmeniz enteresan. Siz de yüklü e-defterler var ise başkalarına ait ve o klasörü seçmişseniz, yüklenmiş olabilir.
DOSYA YOLU İÇİN GEREKLİ HERŞEYİ YAPTIM. KLASÖR SEÇTİM EKLE DEDİM VE GÜNCELLEDİM. AMA BENİM MÜKELLEFİM LİSTEDE ÇIKMIYOR. AYRICA LİSTELENEN DİĞER BİNLERCE (BU SABAH İTİBARİYLE 11.000 KÜSÜR DEFTER ) FARKLI MÜKELLEF ÇIKMASI İLGİNÇ. BENDE SADECE BİR MÜKELLEFİM VAR. E-DEFTER OLAN. YANİ BAŞKALARINA AİT KLASÖR SEÇMİŞ OLMAM İMKANSIZ.

Merhaba arkadaşlar. Ben de e defterlerin ikincil kopyalarını yüklemek için GİB' nın E defter app. exe programını indirdim. Oluşturduğum dosya yolundan ilgili aya ait dosyaları aldı. Kuyruğa Atma Logları' nda " Dosya başarıyla kuyruğa eklenmiştir." şeklinde bir bilgilendirme var. Ancak E defter Listesi' nde bir dosya için gönderim adımında "Dosya kilitli değil", diğer dosya için gönderim adımında "Dosya gönderim işlemi başladı" yazıyor. Yaklaşık 1 saatten fazladır bu şekilde bekliyor. Sizde de aynı şekilde mi oldu yoksa ben yanlış yada eksik bir şey mi yaptım ?

-Admin kullanıcısı olmayabilirsiniz,
-oluşturduğunuz dosyaların içersinde xml dosya olabilir, sadece zip dosyalar olması gerekir.
-dosyalar kilitli değil uyarısı antivirüs yazılımından olablir,
-işlemi yaptığınız makine sunucu bilgisayar ise ondan da kilitlemiş olazbilir

- Başka bir dosya yolu da belirleyebilirsiniz.
Bunları gözden geçirin, sorun devam ediyor ise entegratör firma ile görüşün.

-Admin kullanıcısı olmayabilirsiniz,
-oluşturduğunuz dosyaların içersinde xml dosya olabilir, sadece zip dosyalar olması gerekir.
-dosyalar kilitli değil uyarısı antivirüs yazılımından olablir,
-işlemi yaptığınız makine sunucu bilgisayar ise ondan da kilitlemiş olazbilir

- Başka bir dosya yolu da belirleyebilirsiniz.
Bunları gözden geçirin, sorun devam ediyor ise entegratör firma ile görüşün.
ENTEGRETÖR FİRMA DERKEN.?

Merhaba arkadaşlar. Ben de e defterlerin ikincil kopyalarını yüklemek için GİB' nın E defter app. exe programını indirdim. Oluşturduğum dosya yolundan ilgili aya ait dosyaları aldı. Kuyruğa Atma Logları' nda " Dosya başarıyla kuyruğa eklenmiştir." şeklinde bir bilgilendirme var. Ancak E defter Listesi' nde bir dosya için gönderim adımında "Dosya kilitli değil", diğer dosya için gönderim adımında "Dosya gönderim işlemi başladı" yazıyor. Yaklaşık 1 saatten fazladır bu şekilde bekliyor. Sizde de aynı şekilde mi oldu yoksa ben yanlış yada eksik bir şey mi yaptım ?

Merhaba aynı sorunla bende karşılaştım. Eta programı kullanıyorum. Sorunu çözdünüzmü? dosya kilitli değil derken neyi kastediyor?

GİB tarafından, gönderecek olduğunuz e-defter dosyasının gizliliği ve güvenliğine yönelik kontrolü ve şifrelemesi yapılır. Belki bu aşamada antivirüs ya da işletim sistemindeki bir güncellemeden kaynaklanmış olabilir. Daha olmuyor ise e-defter yazılımı olarak kullandığınız entegratör firma ile görüşün.

GİB tarafından, gönderecek olduğunuz e-defter dosyasının gizliliği ve güvenliğine yönelik kontrolü ve şifrelemesi yapılır. Belki bu aşamada antivirüs ya da işletim sistemindeki bir güncellemeden kaynaklanmış olabilir. Daha olmuyor ise e-defter yazılımı olarak kullandığınız entegratör firma ile görüşün.
Sevgili meslektaşım.
Öncelikle zaman ayırıp soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Yüklenilen programda güncelleme yapılmış olmalı ki sorun ortadan kalkmıştır.
Dosyalar başarıyla yüklenmiştir.
Saygılar.

Merhaba, bende bu sabah yükledim 2020/01 ayını. aynı hata bende de veriyor. bekleyerek mi düzeldi acaba? sonraki günlerde tekrar yüklediğinizde mi gitti. Ne tavsiye edersiniz ? Teşekkürler..
Sevgili meslektaşım.
Öncelikle zaman ayırıp soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Yüklenilen programda güncelleme yapılmış olmalı ki sorun ortadan kalkmıştır.
Dosyalar başarıyla yüklenmiştir.
Saygılar.

Merhaba bende bugün Gelir İdaresinin yeni yayınlamış olduğu E-Defter saklama aplikasyonunu indirdim. Dosya yolu uzantılarını da kılavuzda gibi doğru şekilde oluşturup zip formatında ki e-defterleri klasörlerin içine attım. fakat hala yüklemeye başlamadı. nedendir anlamıyorum. aslında ilk yayınlanan programda 2020/01. ayın defterlerini yükledim. yükleme işlemi neredeyse 13 saat sürdü. sonra 2. ve 3. ayları da yüklemek istedim 48 saat geçmesine rağmen hala dosya kuyrukta ve dosya yükleniyor bilgisi vardı ekranda. daha sonra programı kaldırdım tekrar yüklemek istediğimde ise "sistem hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun" diye hata veriyor. bildiğim kadarıyla birçok kişi de defterlerini yükleyememiş sisteme. bu konuda gelir idaresini daha sağlıklı bir çözüm bulması gerekiyor diye düşünüyorum. malum ilk üç ayın yüklenme süresi de 8 gün sonra doluyor. bir mağduriyet yaratmaması açısından bir şeyler yapılması lazım.

E defter ikincil saklama programı server pc mize yuklenmiyor .ekteki resimdeki hata veriyor

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-13 at 12.34.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-13 at 12.34.17.jpeg
    329.5 KB · Görüntüleme: 8
Sistem yoğunluğuna bağlı olarak, dosya kuyrukta, Gönderme başarılı diyebiliyor ama yoğunluğa bağlı olarak sonra başarlıya dönüyor. İlgili klasöre muhakkak Defter raporu dosyasını da koyun. Ayrıca dosyalara rar değil zip olacak, ve klasörde 7 adet dosyanın dışında herhangi bir dosya olmasın