E-Defter Raporu Yükleme Hatası

Mrb. Bugün e-defterlerin defter raporunu yüklerken "Sunucuda beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." hatasını alıyorum. Bu hata sadece bende mi var yoksa genel olarak gib sisteminde bir sorun mu?

Sanıyorum kimse yükleyemedi forumlarda GİB in bununla ilgili çalışması olduğunu okudum bende yükleyemedim sadece beratlar yüklendi mesela

Luca'nın duyurusu:

!! e Defter Gönderimleri Yapılabilir (DR lerde GİB'e Gönderimde Hata Olsa Bile)!!!​

Bilindiği üzere e-Defter uygulamasında yapılan geliştirme ile birlikte 22.5.2024 tarihi itibarıyla yüklenecek paketler için geçerli olmak üzere; e-Defter ve berat dosyalarının ?eşanlı olarak? e-Defter uygulaması üzerinden veya web servis aracılığıyla Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenme imkânı getirilmiştir. Bu kapsamda www.edefter.gov.tr adresinde 22.05.2024 tarihli bilgilendirme duyurusu yayımlanmıştır.

Defter Raporu Beratı, yukarıda bahsedilen geliştirme kapsamında eşanlı veya diğer beratlarla müteselsil yüklenmesi gereken bir paket olmayıp, Defter Raporu Beratının yüklenmesi işlemine ayrıca devam edilecektir.

Bu kapsamda yeni e-Defter uygulaması üzerinden Defter Raporu Beratlarının yüklenmesine yönelik GİB tarafından yapılan geliştirme devam etmekte olup, GİB tarafından sistem geliştirmesi tamamlandığında Defter Raporu Beratlarının yüklenmesi ile ilgili ayrıca bir bilgilendirme daha yapılacaktır.

Biz hiçbirşey yükleyemiyoruz. Hatta bugün e-defter portalına bile giremedik. şifreyi giriyoruz öyle kalıyor. Pazartesi gününden beri yüklemeye çalışıyoruz ama maalesef yükleyemedik.
Merhaba
Yardımcı olalım arkadaşım, nerede takıldınız tam olarak,bir çok kişiye yardım ettik,defterlerini yükledik.
Sizde tam olarak sorun nedir.
mali mühür mü e-imzamı sizin ki?
Bir meslektaşım sağolsun ekrana gelen hatalarla ilgili şöyle bir çalışma yapmış.Görsel olarak gönderiyorum.İşinize yarayabilir.

Ekli dosyalar

• Luca e-defter gönderim hataları.jpg
    Luca e-defter gönderim hataları.jpg
    152.1 KB · Görüntüleme: 19
ben hala sorunu çözemedim.

etugra firmasının starcos yüklü e-imzası var elimde. şlk önce girişte sorun yaşadım. girişi etugra dan destek alarak aştım ve ocak ayını gönderdim ama şubat 2024 yüklerken sunucuda beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz hatası vermeye devam ediyor.

mail de attık gelir idaresine ama hala aynı.

Ekli dosyalar

• edefterahata.JPG
    edefterahata.JPG
    166.5 KB · Görüntüleme: 6