fonradar

E-Fatura Kullanıcı Listesi Hakkında

Merhabalar,
bugün itibari ile şirketimiz e-fatura kullanıcı listesinde yer almaktadır.
ancak bizim hangi müşterilerimizin e-fatura kullanıcısı olduğunu tespit etmek bu genel listede çok zor ,vergi numaraları dahil edilmemiştir.
gib portal hesabımızdan da ''kullanıcı listesi'' 'ni seçtiğimde herhangi bir liste açılmamaktadır.
E-fatura kapsamına girmiş olan müşterilerimizin sağlıklı olarak tespit edilebilmesi için başka bir yol var mıdır? (vergi numaralarını içeren)

teşekkürler...

o listelerde vergi nosu var.
oradan liste çekeceksin.
kendi muhasebe sistemindende liste çekeceksin
exelde düşey ara formülü ile vergi noları yapıştırcaksın.
listede şöyle bi olay var;
örneğin vergi no: 001 222 3344 bu
ama lisete çıkan bu 1 222 3344 baştaki sıfırlar çıkmıyo onlara dikkat etmen lazım

Portalınıza giriş yaptığınızda kapsam dahilinde olan tüm firmaların vergi no larını ve hangi tarih ve saat itibariyle kapsama dahil olduklarını görebilir ilgili listeyi csv ve xml olarak bilgisayaranıza indirebilirsiniz.

konu ile alakalı değil ama bir şey sormak istedim.listeye alınmadan önce gelir idaresine biz 01.01.2014 tarihinde özel entegratör aracılığı ile geçmek istiyoruz diye bir delekçe verdik. 01.01.2014 tarihine kadar aylık satış adedimizi net olarak belirliycez. şimdi portal aylık 5000 adede kadar,nisan 2014 sonrası için aylık 500 adede kadar destek vercem dedi. 01.01.2014 te biz özel entegrator aracılığı ile yapmaktan vazgeçtik dersek bizi portal'a alırlarmı ? veya neden 2013 yılı içerisinde geçmedin deyip ceza uygularlarmı?Lütfen yardım.

cezai işlem olcanı sanmıyorum açıkçası yani şöyle demek daha doğru olur tercih ceza sebebi değildir.
ama adetler 5000 den 500 çekilince çoğu firma özel ent. yöneldi.siz niye vaz geçtiniz onu anlayamadım.
+ siz dilekçe vermişiniz ancak uygulamanız değişmemiş o dilekçe için tekrar bir dilekçe yazarsanız o dilekçenin dikkate alınmaması
ve ya yürütmeye konmaması için .
sorun olacağını sanmıyorum.