E-Fatura

Üyelik
14 Haz 2014
Mesajlar
3
Konum
ZONGULDAK
efatura kullanıcıları aralarında perakende satış fişi ile alış veriş yapabilir mi. Ve ltd. şirketlerde perakende satış fişinin kullanma alanı sınırları var mıdır.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,214
Konum
Manisa
Vergi mük. kendi aralarındaki alış/satış işlemlerinde ft kesmek zorundadır. İstisnası kırtasiye gibi işlemlerdir.
 
Üyelik
31 Mar 2006
Mesajlar
166
Konum
İSTANBUL
0003711: Y.Kasa fişleri ve Zorunluluk kapsamında fatura düzenleme sınırı - Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu

konu0003711: Y.Kasa fişleri ve Zorunluluk kapsamında fatura düzenleme sınırı
Soru1-) A ve B firmaları her ikiside kayıtlı kullanıcılar listesinde A firması B firmasına akaryakıt satışı yaptı ve pompadan y.kasa fişi kesti. Ancak her iki firmada kayıtlı kullanıcılar listesinde olduğundan e fatura A firması akaryakıt satışından dolayı y.kasa fişi yerine e fatura düzenlenmek zorunluluğu var mı?

2-) 2014 Yılı için Fatura düzenleme sınırı olan 850 tl'nin altındaki alış ve satışlar için e-fatura düzenleme zorunluluğu var mı?2014 YILI İÇİN FATURA DÜZENLEME SINIRI 800 TL.SORUMDAKİ 850 TL SEHVEN YAZILMIŞTIR.

1- Y.Kasa Fişlerini topluca e-faturaya çevirebilir miyiz?
2- Fatura düzenleme sınırının altındaki tutara y.kasa fişi düzenleniyor...Ancak müşteri y.kasa fişi yerine 100tl'lik bir alış-veriş için fatura istediğinde e-fatura düzenleyebilecek miyiz?Yazar kasa fişi ve fatura düzenleme ile ilgili elektronik fatura uygulamaından önceki tüm yasal hükümler geçerlidir. Kağıt fatura uygulamasında hangi durumlarda fatura alıyorsanız elektronik fatura uygulamasında da elektronik fatura alabilirsiniz. Fatura düzenleme sınırı altındaki rakamlarda yazar kasa fişi düzenleyebilirsiniz.
 
Üst