E-Smm Nereden Alacaksınız ?

Day-Dream

Tanınmış Üye
Arkadaşlar

Uzar mı bilemiyorum, bu ortamda uzar gibi gelse de eninde sonunda alacağız. Önereceğiniz firma var mı ?

Teşekkür ederim

bunun geçiş sürecini de uzatsalar iyi olacak ama uzamaz sanırım.

Bilgisayar ve teknolojik gelişmelerden ilgisi olmayan eski Diş Hekimi serbest meslek erbabı mükellefimiz var, muayenehanesinde hastayı tedavi ettikten sonra vizite ücretini alıyor ve o sırada kağıt ortamında makbuzunu kesiyor, bilgisayarla ilgisi olmadığı için e-smm'ye geçtiğinde makbuzu kim kesecek? hadi bize bilgi verse biz portaldan keseriz ama muhatap müşteriye bu makbuz nasıl iletilecek herkesin telefonunu mail adresini mi alacağız? yada makbuzu sistemden çıktı alıp mükellefe mi ulaştıracağız? bu maddeten mümkün değil..

İstanbul odasının hazırladığı 10 sayfalık e-smm yol haritası broşürünün içeriği de bana boş gibi geldi, kanunda yazılan şeyi bana bir daha okutuyor..

herkes bilgisayar kullanıyor, teknik bilgisi var demek doğru değil bence, sonuçta kullanamayabilir, onunda angaryası bize mi düşecek bilmiyorum.

Baro uzatma talebinde bulunmuş sayfasında gördüm de.

Ben şeyi bilmiyorum, e-imza almak zorunda mıyız ? Yoksa 5000 üzeri e-arşiv fatura gibi direk sisteme girip kesiliyor mu ?

Broşüre. baktım sağ olun,

a. GİB Portal Yöntemi: Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan
portal yönteminden yararlanmak isteyen mükellefler, ebelge.gib.gov.tr adresinde
yayımlanan “Elektronik Arşiv Başvuru Kılavuzu” nda açıklanan şartlara uygun
olarak başvuru yaptıktan sonra, e-belgeleri gönderme ile ilgili temel işlemleri,
portalda sunulan ara yüzleri kullanarak yapabilirler. (https://ebelge.gib.gov.tr/
dosyalar/kilavuzlar/e-Arsiv_Portal_Basvuru.pdf)

Burayı okuyup ekleyeceğim

Anladım şöyleymiş

1-E-İmza alınması
2-Bilgisayara yüklenmesi
3-Sonra ücretsiz kesilmesi

veya firmalardan hizmet alınması,

Evet bu şekilde, ben e imza aldım, gib den yüklemeleri yaptım ama son aşamada kaldım, çaresini bulamadım,

"Sisteme giriş metni başarıyla imzalandı.

lb.gif
İmzalı giriş isteğiniz sunucuya iletiliyor."

burdan ileriye gitmiyor,