e-use (e-use hakkında genel bilgi)

merhaba arkadaşlar mart ayında yapılan smmm staja başlama sınavını ilk girişte kazandım ve staja mayıs ayında başlayacağımdan dolayı e-use hakkında bana biraz bilgi verebilirmisiniz. tesmerin sitesinden cd lerde
bulunan dersler hakkında bilgim var merak ettiğim 1.cd nin bitiminde 2.cd
takıldığında karşınıza çıkan 10 sorunun zor olup olmadığı hakkında beni bilgilendirebilirmisiniz.teşekkürler allah herkesin yardımcısı olsun

Cemile hanım öncelikle tebrikler.E-use cdlerini ilk olarak kullanan stajerlerden biriyim.Bugüne kadar gerek bu forumda gerekse başka yerlerde eğitim cdleri hakkında yapılan yorumların olumsuz olduğunu ve benim gibi stajer arkadaşlara zaman kaybı yarattığından dert yanılıyor.Ancak zorunlu olması sebebiyle gönderilen cdleri mümkün mertebe bir an önce bitirip bu dertten kurtulmaya çalışıyoruz.Takip eden cdleri aktif duruma getirip çalışmak için bir önceki cd de yer laan konulardan 10 adet soru sorulmaktadır.Sorulan sorular çok zor değil.Kolaylıkla cevaplandırılabilen ve fazla teferruata inmeyen konulardan başlıklar halinde sorulmaktadır.Sorulan sorulardan çok dert yandığımız konu cdlere çalışırken yaşanan teknik aksaklıklar ve cd de yer lan verileri Tesmer veritabanına aktarımda yaşadığımız problemler.Bence eğitim sürecinde bu tür sorunlar cd de yer alan sorulardan daha fazla terletecek sizi.Çalışmalarınızda başarılar diler staj sürecinizin olumlu ve güzel geçmesini dilerim.Saygılarımla...

e-use

öncelikle aramıza hoşgeldiniz.celal bey son derece haklı. cdlere çalışmaktan çok özellikle güncelleme yaparken türlü eziyetler çektik. sorular oldukça basit. o yüzden rahat olun.
stajınızda başarılar dilerim.

Celal Bey ve Gamze Hnm teşekkürler yardımlarınız için staja mayıs ayında başlayıp bitirene kadar sizlere ve sizin gibi stajyer arkadaşların
yardımları ve tecrübelerine çok ihtiyacım olucak e-use ile ilgili
dün daha önce yazılan yazıları okudum bayağı bir ter dökülmüş anlaşılan
bakalım cd ler gelsin ben ne zorluklar yaşıycam eee tabi sizleri yıldırmadığı gibi benide yığdırmıyacakdır bu durum herkese staj ve mesleğin devamında kolaylıklar dilerim.

Merhaba ben haziran 2005 dönemi staja başlama sınavını kazandım ve eylül 2005 de staja başlamış bulunmaktayım.
Sitenizi de şans eseri keşfettim ve çok yararlı buldum emeği geçen herkese teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar
Bende Mart Staja Başlama sınavını kazandım.e-use uygulamasında 1 cd ne kadar süre alıyor onu merak ediyorum ve cd'ye ara verilebiliniyormu ?
toplam üç cd ne kadar sürede bitiyor.

saygılar,

Sıkça Sorulan Sorular

Güncelleme Nedir ?
Eğitim seti içerisinden güncelleme yapma set içindeki mevzuat bilgilerinin kontrol edilmesi açısından önem taşımaktadır. Güncelleme işlemi ile stajyerin ders çalışma bilgileri de Tesmer sunucularına kaydedilmektedir.

Bilgisayarınızda oluşacak problemlerden dolayı format atma yada yeniden kurulum yapmanız gerekir ise güncelleme yapmış olmanız önem kazanmaktadır. Tesmer sunucularına ulaşmış olan güncelleme bilgileriniz ile yeniden kurduğunuzda, dersler de kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün olabilecektir.

Güncelleme Programı nedir ?
Uzaktan eğitim setinizin en son sürümlü program ile çalışabilmesi için program güncellemesini yapmanız gerekmektedir. Program güncellemesi set içerisinde yapılan güncellemeden farklı olarak sürüm güncellemesi yapmaktadır. Setin işleyişi ile ilgili olabilecek sorun ve eksiklikler, programın güncellenmesi ile giderilir.

Not : Program güncellemesi set içinde yapılan güncellemeden farklıdır. Lütfen programı güncelledikten sonra set içerisinden de güncelleme işlemini ayrıca yapınız

Birden fazla kişi aynı bilgisayara nasıl kurulum yapabilir ?
Eğer birden fazla stajyer e-USE eğitim setini aynı bilgisayara kurmak isterse bunun için özel bir işlem gerekmektedir.
Bilgisayar açılışında farklı oturumlar açılarak her stajyer kendi oturumuna ait kısımda seti kurmalıdır.

CD'ler ne zaman gönderilecek ?
Öğrenim durumlarına göre hazırlanan eğitim setleri staj süresince yılda 3 kez(4 ayda bir) düzenli olarak gönderilecektir.
Cd gönderim tarihleri staj başlangıç tarihine göre düzenlenmektedir.

Staj Başlangıç Tarihine Göre CD Gönderim ve Katkı Payı Ödeme Dönemleri" için tıklayınız.

Katkı payı ödemesi nasıl olacak ?
Adayın stajı süresince alacağı eğitime ilişkin eğitim seti katkı payı 300 YTL'dir. Bu katkı payı staj süresince taksitlendirilecektir.

Staj Başlangıç Tarihine Göre CD Gönderim ve Katkı Payı Ödeme Dönemleri" için tıklayınız.

Sınav nasıl olacak ?
Sınavlar cd geçişlerinde yapılacaktır. Her cd'nin sınavı müteakip cd içerisinde bulunmaktadır. Örneğin; 1. cd sınavı 2. cd geldiğinde, cd'yi ilk açılışta karşınıza gelecektir. Sınavdaki soruların %60'ı doğru olarak cevaplandıktan sonra 2. cd'yi çalışmaya devam edebilinecektir. Sınav şuan için 10 adet sorudan oluşmaktadır ve sorular tüm derslerden, ders içeriklerine göre hazırlanmıştır.

arkadaşlar merhaba daha evvel de belirttiğim gibi mayıs ayında stajımı başlatmak için bekliyorum.e-use cd lerinin gönderilme tarihine baktım ve bişey dikkatimi çekti ben mayıs ayında stajımı başlattığımda 2006 1 cd ağustos ayında son cd olan 6 cd de 2008 nisan ayında gönderilecek anlamadığım şu stajıma 2006 mayıs ta başladığımdan staj bitirme zamanımda 2008 Mayıs da dolacağından ben 2008 Nisan ayında son gönderilen 6 cd yi nasıl bitiricem 1 aylık gibi kısa bi süre de anlamadım.Birde 13 Nisan 2006 saat 18 de zorunlu eğitime çağırılıyorum.Zorunlu eğitimde neler yapılır ve ne kadar sürer, nedendir anlamadım;saat 18 de geç saatte çağırıyolar eğitim için, bu konuda beni bilgilendirebilirmisiniz.Şimdiden Teşekkürler

cemile hanım,

E-use cd'leri hakkında fazla düşünmene ve kafana takmana gerek yok çünkü hiçbir cd zamanında gelmiyor ve zamanında güncellenmiyor.Tesmer geç göderdiği için güncelleme zamanın sınırlamıyor. Ben 2005/ocak stajeriyim benim 3 cd daha yeni geldi. Sorularda o kadar zor değil. Başarılar.

abicim sorular hiçte zor değil üstelik anlatılan konuların da kayda değer bir tarafı yok buradaki amaç stajyerlerden para koparmak.
yani her zaman olduğu gibi zorunda olduğumuz için TESMER bu zorundalığımızdan faydalanıyor ve elimizde avucumuzda ne varsa topluyor.
üstelik CD ler zaman öldürmekten başka bir işe de yaramıyor her ders için bilmem kaç slayt var.
Ben bu zaman işine kendimce bir çözüm buldum 10 yaşındaki kardeşimi bilgisayarın başına oturtuyorum ve gel seninle bir oyun oynayalım diyorum. Oyunun adı ses kesilince ileri tuşuna bas. ve böylece slaytlar tek tek biterken herkes memnun. Tesmer parasını alıyor memnun, küçük kardeşim oyun oynadığı için memnun bende böyle saçma şeylerle zaman harcamadığım için memnun. aklıma takılan ve ömür boyu da takılmaya devam edecek olan iki cevapsız soru

1-) Staja başlama sınavını kazanıp mı rezil olalım ?
2-) Staja başlama sınavını kazanmayıp mı rezil olalım ?

Cevabını bilen varsa lütfen yazsın
saygı ve sevgiyle

arkadaşlar merhaba smmm yeterlilik sınavına hazırlık için hangi kitapları önerirsiniz acil tavsiyelerinize ihtiyacım olucak.Teşekkürler