fonradar

Ebay'den İthal Ürünün Faturalandırılması ?

Merhabalar,
Şu sıralar herkesin aklını karıştıran ve net bir şekilde cevaplanamayan bir soruyu sizlere sormak istiyorum.
Ben üniversite öğrencisiyim ve ebay üzerinden (Çin'den) takı konseptli ürünler getirip gittigidiyor üzerinden satışını yapmak istiyorum. Ve bunu yasal çerçeve içerisinde yapmak istiyorum.
Fatura kesebileceğim bir şirket var, ancak naylon fatura olmaması adına, bu ürünü nasıl faturalı girdi yapabilirim?
Satın aldığım yabancının fatura kesmesi yeterli midir? Yahut gümrükte vergilendirilirse faturalı girmiş olur mu? Gümrük vergi oranı ne kadardır?

Bu süreçte lazım olabilecek, verebileceğiniz her bilgiye minnettarım. Şimdiden teşekkürler.

Fatura kesebileceğim bir şirket var, ancak naylon fatura olmaması adına, bu ürünü nasıl faturalı girdi yapabilirim?

naylon fatura olur....

Naylon fatura olmamasi icin nasil faturali girdi yaptirabilirim, onu soruyorum. Yani gumruk de vergilendirilirse faturali giris yapmiş olur muyum?

Merhabalar,
Şu sıralar herkesin aklını karıştıran ve net bir şekilde cevaplanamayan bir soruyu sizlere sormak istiyorum.
Ben üniversite öğrencisiyim ve ebay üzerinden (Çin'den) takı konseptli ürünler getirip gittigidiyor üzerinden satışını yapmak istiyorum. Ve bunu yasal çerçeve içerisinde yapmak istiyorum.
Satın aldığım yabancının fatura kesmesi yeterli midir? Yahut gümrükte vergilendirilirse faturalı girmiş olur mu? Gümrük vergi oranı ne kadardır?

Bu süreçte lazım olabilecek, verebileceğiniz her bilgiye minnettarım. Şimdiden teşekkürler.

şu sıralar benim aklımı karıştıran net bir şekilde cevabını bulamadım bir durum değil sizin sorduğunuz soru. Sizin sorunuz gibi forum'da sadece bu tarz internet üzerinden sorulan sorular her hafta 4-5 taneden fazla olabiliyor. Bu tarz soru sormak için sırf foruma üye olan üyeler mevcut sorunuzun cevabını forumda detaylı arama yaparak bulabileceğinize emin olunuz.

Ciddi manada arama yaptim ama istedigim bilgiye ulasamadim. Bilginiz varsa paylasiniz, aksi durumda kalabalik yapmaktan oteye gecmiyor yorumunuz. Birilerinin foruma uye olmasinin, sebebi her ne olursa olsun, kotu bir yanini goremiyorum.
Saglicakla kalin.

Ciddi manada arama yaptim ama istedigim bilgiye ulasamadim. Bilginiz varsa paylasiniz, aksi durumda kalabalik yapmaktan oteye gecmiyor yorumunuz. Birilerinin foruma uye olmasinin, sebebi her ne olursa olsun, kotu bir yanini goremiyorum.
Saglicakla kalin.

Sizin ve çevrenizdeki kişilerin menfaati açısından profesyonel hizmet veren bir meslek mensubu ile görüşerek karşılıklı sözleşme yapmanız olacaktır.

İyi Günler.

Sorduğunuz sorunun cevabını aslında kendiniz vermişsiniz, bir mal satışı yapıyorsunuz ve bunun yasal süreçte ilerlemesini istiyorsunuz fatura kesmek istiyorsunuz, o zaman yapacağınız şey bir şahıs firması kurmaktır.

Hele birde maliyenin sıkı takip ettiği, geçmişte birçok kişiye ceza yolladığı gitti.gidiyor üzerinden bir satış söz konusu ise herşeyi usulüne uygun yapmanız gerekiyor.