Eczane faturaları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan dolap
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Eczane faturaları

dolap ' Alıntı:
bu size işleme esnasında açıklamaları üst satırdan kopyalamak suretiyle zaman ve hız kazandırır...
Sayın emansur, cevaplara bakarken sizin "üst satırdan kopyalamak" yazınız dikkatimi çekti. Siz 10 günlük ve firma firma ayırdıktan sonra tek fişin içine mi işliyorsunuz? Bizim eczane işletme değil, 1.sınıf mükellef. Sizin de öyle mi yoksa işletme olduğu için mi üst satırdan kopyalama yapıyorsunuz? Teşekkürler.
[/quote]

evet tek tek işliyorum
1.sınıf mükellef

emansur ' Alıntı:
dolap ' Alıntı:
bu size işleme esnasında açıklamaları üst satırdan kopyalamak suretiyle zaman ve hız kazandırır...
Sayın emansur, cevaplara bakarken sizin "üst satırdan kopyalamak" yazınız dikkatimi çekti. Siz 10 günlük ve firma firma ayırdıktan sonra tek fişin içine mi işliyorsunuz? Bizim eczane işletme değil, 1.sınıf mükellef. Sizin de öyle mi yoksa işletme olduğu için mi üst satırdan kopyalama yapıyorsunuz? Teşekkürler.

evet tek tek işliyorum
1.sınıf mükellef
[/quote]
Zannedersem bir yanlış anlama oldu. Tek tek işlediğinizi daha önce de söylemiştiniz.Benim sormak istediğim siz, üst satırdan kopyalamaktan bahsetmişsiniz. Yani bir tahsil fişi ya da mahsup fişi açıp 10'ar günlük ayırdığınız o faturaları aynı tahsil fişinin içine mi işliyorsunuz demek istedim. Kusura bakmayın ben de anlamamış olabilirim. Diğer arkadaşlardan da görüş bekliyorum.Teşekkürler.

gelen faturalarını alışlar ve giderler olarak ayırıyorum
sonra alışları
01.06/10.06
11.06/20.06
21.06/30.06 tarih aralığında ayırıyorum

sonra
Alışlar 10/06/2010 şeklinde mahsup fişi açıyorum ve ilk on günlük alışları bu fişe tek tek işliyorum
Alışlar 20/06/2010
Alışlar 30/06/2010

aynı şekilde
Giderler 10/06/2010 şeklinde mahsup fişi...
Giderler 20/06/2010
Giderler 30/06/2010

aynı şekilde
Bankalar 10/06/2010 şeklinde mahsup fişi...
Bankalar 20/06/2010
Bankalar 30/06/2010

aynı şekilde
Ödemeler 10/06/2010 şeklinde mahsup fişi...
Ödemeler 20/06/2010
Ödemeler 30/06/2010

aynı şekilde
Satışlar 10/06/2010 şeklinde mahsup fişi...
Satışlar 20/06/2010
Satışlar 30/06/2010

Teşekkür ederim sayın emansur. Yalnız ben bu şekilde hiç işlemedim ama işleyenleri gördüm. Bu şekilde işlemek ne derece doğrudur onu bilmiyorum.Forumda diğer arkadaşların da görüşünü almak istiyorum.Bu şekilde işlemenin bir sakıncası var mı?

sakınca yoktur ancak ba bs mutabakatlarında dikkat edilmelidir, ayrıcı her fatura için birbirinden bağımsız 153,320,191 kullanılmalıdır.

Başka görüş bildirecek kimse yok mu arkadaşlar?Yukarıda belirtildiği gibi 10 günlük ayrılmış faturaları tek mahsup fişinin içine tek tek mi işliyorsunuz yoksa her fatura için ayrı bir mahsuğ fişi mi açıyorsunuz? Cevaplarınızı bekliyorum..

Kelime yanlış olmuş doğrusu mahsup fişi olacak kusura bakmayın.

her fatura için ayrı bir mahsup fişi açmak bence gereksiz böyle yapanların olduğunu pek sanmıyorum...