eczanelerde ipt. edilen ve yeniden düzenlenen fatura

merhaba arkadaşlar ezcacı mükellefim 7.ayda gelip 4.aya ait bir faturayı iptal ettiğini bunun yerine 7.ayda yeni fatura kestiğini söyledi. faturayı resmi kuruma düzenlemiş kurum incelemelerinden sonra bazı reçetelerde ufak farklılıklar bulmuş bu reçeteler iptal edilince faturada iptal edilmiş.kdv yönünden geriye dönüp iptal etmek matrah azaltımına neden olacağından nasıl bir yol izlemeliyiz.

Ynt: eczanelerde ipt. edilen ve yeniden düzenlenen fatura

Merhaba,
Bence geriye dönük düzeltme yapmaktansa, zannediyorum resmi kurum tarafından faturanın kabul edilmediğine dair bir yazışma v.s. yapılmıştır. Bu yazışmaya istinaden Temmuz ayında iade olarak kayda alıp, yeni bir fatura kesebilir. Bu gibi durumlarla ilgili olarak maliyenin bir sirküler veya özelgesi olduğunu hatırlıyorum.

Yine kamu kurumlarının ilaç ödemeleri hakkındaki İstanbul Defterdarlığının verdiği bir özelgeyi okumak için tıklayınız.

Tamer Başkan ' Alıntı:
Merhaba,
Bence geriye dönük düzeltme yapmaktansa, zannediyorum resmi kurum tarafından faturanın kabul edilmediğine dair bir yazışma v.s. yapılmıştır. Bu yazışmaya istinaden Temmuz ayında iade olarak kayda alıp, yeni bir fatura kesebilir. Bu gibi durumlarla ilgili olarak maliyenin bir sirküler veya özelgesi olduğunu hatırlıyorum.

evet sayın TAMER BAŞKAN'nın dediği gibi kurumdan faturanın kabul edilmediğine dair bir yazı isteyip iade olarak kayda alıp yeni fatura kesebilirsiniz.