Efsane Hoca Maliyet Kitabı

arkadaşlar herkese merhaba smmm yeterlilik için efsane hocanın maliyet kitabı çıkıcaktı bu konuda bilgisi olan varmı paylaşırsanız sevinirim

Ynt: Efsane Hoca Maliyet Kitabı

mart sınavından sonra efsane hoca gerçekten efsane oldu :)

Yüceay Hoca zaten efsaneydi bizden önceki nesil O'na Efsane demiş kardeş.

taner.. ' Alıntı:

1 yıldır sınavlara giriyorum efsane hoca yeni konuşmaya başladılar kardeş....Forumu gez bakalım önceden efsane hocanın bir kere adı geçmişmi kardeş?

sanırım sınavlara istanbulda girmemişsin kardeş sınavdan önce dağıttığı notlarda ve bizim gibi ruhsat almaya çalışan kişilerinde doğrulamasından geçmiştir ki efsane hoca 3000 küsür kişinin maliyeti dersini geçip ruhsat almasında büyük faydası olmuştur.olayı sadece forumla kısıtlı tutma önceki senelerde forumda olmayabilir ama durum böyle.bu arada verdiğin link için teşekkür ederim ama sağolsun stonhand ve diğer arkadaşların paylaşımları ile notlarını inceleyebilmiştik.senin gibi bende kitabının çıkmasını bekliyorum.

tayka ' Alıntı:
taner.. ' Alıntı:

1 yıldır sınavlara giriyorum efsane hoca yeni konuşmaya başladılar kardeş....Forumu gez bakalım önceden efsane hocanın bir kere adı geçmişmi kardeş?

akin94k.t.m.l. ' Alıntı:
Bugün kadıköyde bütün kitapçılara gittim maliyet muhasebeci ile ilgili bütün kitapları sanki alacakmışım gibi :) yapıp inceledim hiç birinde teorik kapasite ve normal kapasite'nin de içinde geçtiği bir soru bulamadım sorudan ziyade ikisi aynı anda olursa hangisi alınır onuda bulamadım ya bende bir sorun var yada kitaplarda.Yurdakul çaldağ ın bütün kitaplarına (komisyon üyesiydi bir ara ) islam çankayanın nalan'nın daha ismini hatırlayamadığım onlarca yazarın ama bulamadım.Sınavdan çıktıktan sonra efsane! hocanın cevaplarıyla karşılaştırdım tmm dedim bu iş oldu 100 olmazsa 80 olur şimdi acaba 50 alırmıyım diyorum (malum efsane hoca benim gibi 10.000 den hesaplamış tı )

heerdeem ' Alıntı:
Selamlar

Arkadaşlar, bir iki mesajdır dikkat ediyorum efsane hoca diye dokundurmalar yapılıyor. Öncelikle şunu belirteyim isim vermeyelim efsane hocanın kursuna ben katıldım. Ama maalesef ben de sınava girenlerin belki %80-90 gibi ters köşeye yattım.

Fakat var mı ilk soruda şu sınavda veya şu kitapda var veya şu kursta bu verildi kardeşim. nasıl bilemessiniz diyen? herkes büyük bir tuzak dolu soruyla afalladı. benim kursta, başka kursun derslerine giren arkadaşım var. Bu hoca kadar emek ve bilgi vermediğini söylediler.hangi kurs olduğuna dair isim vermeyeyim, yanlış anlaşılabilir. Ki bunu bizzat tecrübe ettim ben.

Ama kendi adıma şunu belirteyim, efsane hocayla nam salan hocamız kurslarda gece 11'lere kadar bizlerle etüt yaptı ve kişisel olarak da insanüstü caba sarfetti. Şimdi bunları belirtmessem vicdanen kendimi rahatsız hissedecem .

Sınava giren tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.İnşallah komisyon hakkaniyetçi bir yaklaşımla puanlama yapar.

Not: Bu yazının efsane hocanın sınavı geçemeyene ücret iade veya ücretsiz kurs tekrarıyla uzaktan yakından alakası yoktur :)

saygıyla

olimpus ' Alıntı:
arkadaşlar bu sınavda iki soruda hatalı ben bu konuda adı geçen 'efsane hoca' ile görüştüm. ilk soruda aynı anda normal ve teorik kapasite verilmesi ve buna rağmen hangisinin esas alınacağının belirtilmemiş olması hata,bu durumda hoca iki çözümünde doğru kabul edilmek durumunda olduğunu söylediayrıca 10.000 tl/yıl yazılı olmasının ise tamamen komedi olduğunu dört ayda soru hazırlayan bir komisyonun böylesi ciddi bir sınavda bu kadar basit hatalar yapmasınıanlayamadığını söyledi ayrıca bazı dersanelerin çözümlerinde TMS stoklarla ilgili 13. maddenin dayanak gösterilerek 'normal kapasite' nin esas alınacağına ilişkin açıklamanın eksik ve hatalı olduğunu;
Firmaların iki tür bütçeleme yaptığını
1- Tahmini Maliyet yöntemi
2- Standart Maliyet yöntemi

eğer firma 'tahmini maliyet yöntemini' kullanırsa 'normal yada kullanılabilir kapasite' esas alması gerektiği.Ama eğer firma 'standart maliyet yöntemini' kullanırsa bu durumda 'kurumsal yada teorik ya da teknik kapasite' kullanması gerektiğini. Dolayısıyla soruda bu konuda bi uyarı olmadığı için iki türlü çözümde doğru kabul edilmesi gerektiğini söyledi.
Ayrıca hangi muhasebe standartında safha maliyet kullanan bi firmanın 7/B kullandığı yazdığını söyledi.
Hoca 2 sorununda hatalı olması nedeniyle bu durumda beklemekten başka bi çare olmadığını söyledi.Sonuçta komisyon bu maduriyeti ortadan kaldırmalıdır dedi.
ARKADAŞLAR HERKES MAİL ATSIN, FAX ÇEKSİN TELEFONLA ARASIN MUTLAKA SONUÇ ALACAĞIZ.

Burberrys ' Alıntı:
Efsane Hoca sınav sonrasında 1. soruyu Teorik Kapasiteye göre çözdü ; ancak bence verdigi cevabın arkasında durmadı. Çalıştığı eğitim kurumunun internet sayfasında Maliyet Muhasebesinin cevapları hala daha yayınlanmadı. Madem Efsane Hocasın göster kararlıgını ; verdigin cevabın arkasında dur.

ERIN_BROCKOVICH ' Alıntı:
O rakam 9000 olarak verilseydi bu sefer 10000 tl/yıl yazmayacaklardı tabiki Ad/ yıl yazacaklardı ve buna göre bu seferde 8000 ad/yıl çözenler kafadan gidecekti.Bazı sınıflarda düzeltme yaptıkları bir şehir efsanesi gibi yayılan bir şey forumda bir arkadaş ankarada girdiğini düzeltme bilgisi gelmediğini duymadığını bir diğeri izmirde orada da düzeltme duymadığı yönünde sadece bir arkadaşın forumda söylediği şeyi hatırlıyorum biri gelip burası ad/yıl olcak soran olursa söylersiniz. Bu adres değilki soran olursa söylersiniz denmez. Teorik kapasiteyle ilgili tek veya beraber bir örnek dahi yok kitapları tarıyorum kaç gündür google de taratıyorum yok. Efsane hoca Prof Hocasından görüş alacağını söylüyordu o akşam dava konusu yapılırsa diye ama işte yanımda olun şimdi böyle konuşanlar yarın öbürgün işim var izin almam vs vs deyip tek tek çekilecek diyordu.Ne yapmamız lazım söyleyin ben her yere her şeye varım ne yapılacak dedim hocama gidelim beraber görüş alalım dedi tamam gidelim hocam maddi manevi ne gerekiyorsa yapalım dedik Ama ııhıhh en azından o görüşü görsem hadi diyeceğim. Ama ortam gereksiz bir şekilde karıştı.

ahmetsmmm ' Alıntı:
günaydın arkadaşlar
ya hep efane hoca efsane hoca diyip duruyorsunuz ? kim bu adam. ne iş yapıyor. Neden bu kişinin adı hep gizli kalıyor. bizimle paylaşırsanız sevinirim. zaten arkadaşların dediği gibi sınav artık bitti. ve değerlendirmeyi komisyon yapacak. beklemekten ve hayırlısını istemekten başka çare yok.allah bize sabır versin....
kadiriko ' Alıntı:
Gizlilikle filan alakası yok YÜCEAY hoca,istanbul bakırköy-fakultem açık öğretim kursu
www.fakultemonline.com umarım yeterli olmuştur,
Biz öyle tanıdık,öyle bildik,onun için hep efsane hoca,hepte öyle kalacak.

demek ki varmış kardeş.sağolsun battıbalıkyangider seceresini dökmüş olayın:)

Bu muhabbetler daha 20 sayfa uzamış da vaktim yoktu.

yanlış anlaşılma oldu herhalde ben efsane hocayı kötülemedim ama son sınavda yaptığı tahminden dolayı popülaritesi arttı demek istedim. yoksa sınav önlerinde herkese ders anlatmasını falan takdir ediyorum belli bu işe çok emek verdiği...

tayka ' Alıntı:
yanlış anlaşılma oldu herhalde ben efsane hocayı kötülemedim ama son sınavda yaptığı tahminden dolayı popülaritesi arttı demek istedim. yoksa sınav önlerinde herkese ders anlatmasını falan takdir ediyorum belli bu işe çok emek verdiği...

sakın sizde yanlış anlamayın ben forumda daha önceleri de girdiğim için bu konuları okumuştum, sadece vardı demek istedim.

birde kendisi univin bahçesinde açık dershane yaptığından tanınıyor.

istanbulda sınava girmeyen birinin kendisinin farkında olması biraz zor elbette.

şükür biz atlattık bundan önceki dönem sınavları.

sınava giren arkadaşlarıma başarılar diliyorum. yakında okuruz beni aradılar mesajlarını mutlu oluruz.

saygılarımla

kim bu efsane hoca :) ben nalan akdoğan sanıyordum

haydaaa :D

yüceay isminde bir hoca maliyet muhasebeci dersi veriyor kendisi:)

arkadaşlar ben kitap hakkında bilgisi olan varmı diye paylaşımda bulunmanızı rica etmiştim...

Kitap bildiğim kadarıyla yok henüz.
Zaten bir kere notebooku mu ne çaldırmıştı en son ne alemde bilmiyorum

arayıp kendisine sorun isterseniz özelden talep edene vereyim numarasını

kitap var ayrıca efsane hocanın sitesini de takip edin ben daha on dakika önce görüştüm kendisiyle notları sitesinde paylaşacağını şu anda yapım aşamasında olduğunu kitabı için de hazırlıklar yaptığını söyledi sağolsun çok anlayışlı biri sitesinden kendisini arayıp sizler de görüşebilirsiniz arkadaşlar. bilginize.. bennde kitabını dört gözle bekleyenlerden biriyim.

Bence siteden notların paylaşımı çok faydalı olacaktır. İnşallah paylaşır. Ancak maliyet muhasebesine yeni başlayanlar için birden efsana hocanın sorularını çözmeye kalkmak biraz zor gelebilir. Alt yapıyı sağlamlaştırmadan efsana hocayı çözmek bana zor geldi.